Септември оглави класирането във Втора лига

Столичани спряха серията на Поморие от шест победи и се наложиха с 2:1

Септември победи Поморие и оглави временното класиране във Втора футболна лига.

Столичани се наложиха като гости с 2:1 след обрат в мач от XXVII кръг и вече имат 38 точки, с две повече от втория в таблицата отбор на Етър.

Домакините бяха в серия от шест последователни успеха за първенство, но загубиха и останаха на 8 точки от върха след 18 кръга.

Те откриха резултата още в 13-та минута, когато Христо Лемперов се разписа с отличен удар от десетина метра за 1:0.

Само десет минути по-късно обаче Септември изравни, след като Асен Чандъров реализира за 1:1. При този резултат дойде и почивката, а след нея гостите нанесоха своя удар.

Това се случи в 56-та минута. Тогава Даниел Пехливанов донесе трите точки на Септември със силен шут за крайното 2:1.

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили