ЦСКА също ще чака дербито с Левски след равенство (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Червените” и Ботев (Пд) завършиха при 0:0 на „Армията”

ЦСКА и Ботев (Пловдив) завършиха при нулево равенство в двубоя от 22-ия кръг на Първа професионална лига. „Канарчетата” доиграха двубоя с 10 души, след като Меледже си изкара два жълти картона за по-малко от минута в заключителните минути на мача.

С това равенство ЦСКА събра 42 точки и е на три от втория Левски, който по-рано днес също направи равен – 2:2 с Дунав.  „Червени” и „сини” ще се изправят в дербито на 23-ия кръг на 4 март.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Пловдивчани изигра силно първо полувреме, като основната опасност пред вратата на ЦСКА дойде от Фернандо Виана, който принуди Георги Китанов да се намесва решително на два пъти.

Още в четвъртата минута новият играч в Ботев бе намерен с отличен пас от Тодоров Неделя и отправи плътен удар. След това в 12-ата минута отново Виана бе в центъра на вниманието. Той нахули в наказателното поле и след серия от финтове шутира. Китанов беше падна на тревата, залъган, че топката ще бъде пратена в левия му ъгъл, но все пак успя да реагира и с една изби в ъглов. Впечатляващо спасяване на младия вратар.

Пред ЦСКА първата добра възможност се откри в 18-ата минута, като капитанът Божидар Чорбаджийски бе близо да се разпише. Той засече с глава центриране от корнер ,като надскочи всички в пеналта, но прати над вратата.

На няколко пъти другият нов футболист в редиците на Ботев – Антонио Вутов – изпробва късмета си с удари от далечна дистанция, но късметът не на негова страна. Той дори стреля в единия случай от центъра.

Треньорът на ЦСКА Стамен Белчев се наложи да извърши принудителна смяна през първата част.  Александър Дюлгеров получи травма и напусна терена 16-ата минута, като на негово място влезе Станислав Манолев.

В 24-ата минута се стигна до много дискусионно положение. Давид Симао получи в наказателното поле и падна на тревата след удар на Цветомир Панов. Защитникът на Ботев (Пд) не успя да играе с топката, но съдията Петър Доровски остави играта да продължи. Очаквано, футболистите на „червените”, както и от щаба от пейката, имаха претенции за дузпа.

През второто полувреме качеството на играта спадна. ЦСКА атакуваха по-настоятелно и агресивно, докато Ботев предимно се бранеше, като за частта гостите успяха да организират само една по-добра атака. „Червените” обаче така и не успяха да намерят верния път към вратата на Чворович. В 79-ата минута Каранга бе много близо до това да вкара красив гол със задна ножица, но от голлинията Терзиев изби.

Отборът на ЦСКА имаше отново претенции за дузпа. Терзиев действа разсеяно в наказателното поле след изсипана топка и игра с ръка, но сигнал от Доровски не последва. Към края на двубоя отново защитникът на Ботев бе замесен в подобна ситуация. След края на срещата от щаба на ЦСКА наобиколиха Петър Доровски и му потърсиха обяснение.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1