Юве обърна Наполи с две дузпи, Игуаин наказа бившия си тим (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Старата госпожа” с десети пореден успех след 3:1 в полуфинала за купата

Ювентус постигна десета последователна победа във всички турнири, след като стигна до домакински обрат и надви с 3:1 отбора на Наполи в първи полуфинален сблъсък за Купата на Италия.

„Бианконерите” излязоха в схема 3-4-3 и имаха трудности през първото полувреме, което приключи с минимален аванс на гостите.

Хосе Кайехон откри резултата в 36-ата минута след пас на Лоренцо Инсиние, но след почивката Юве наниза три безответни попадения.

Две от тях бяха от дузпа, а веднъж се разписа купеният именно от Наполи нападател Гонзало Игуаин.

Секунди след подновяването на играта за втората част Пауло Дибала изравни от дузпа за 1:1, докато Пипита наказа бившия си тим в 64-ата минута след асистенция на Джорджио Киелини.

Малко по-късно дойде и най-спорната ситуация в срещата. След един корнер гостите имаха претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена.

Вместо това Игуаин изведе с дълъг пас Дибала и той спринтира, след което подаде към Хуан Куадрадо.

Пепе Рейна излезе, за да пресрещне появилия се като резерва на почивката колумбиец и игра с топката, но после го събори и реферът Паоло Валери посочи бялата точка.

Зад топката отново застана Дибала и я прати в същия ъгъл като първия път, за да даде аванс от 3:1 на Юве.

Така „Старата госпожа” ще очаква спокойно реванша в Неапол на пети април.

Другият полуфинален сблъсък е между римските Лацио и Рома, а първата среща е в сряда вечер.