Монтана би в мач с три незачетени гола и един червен картон (ВИДЕО)

Отборът на Атанас Джамбазки се наложи с 1:0 над Локо (ГО) след груба вратарска грешка

Монтана прекъсна серията си от загуби в двубоя срещу Локомотив (Горна Оряховица). Срещата от 22-ия кръг на Първа професионална лига завърши при резултат 1:0.

Въпреки ранния час на мача на стадиона имаше подобаваща бройка привърженици, които викаха за „железничарите”.

С този успех Монтана събра 12 точки и продължава да стои здраво на дъното в класирането. Локо (ГО) е 12-и с 19 точки.

В двубоя можеше да се види много – положения и пред двете врати, три попадения бяха отменени заради засади, а домакините завършиха с 10 души, след като Жан Амброуз получи директен червен картон. Той бе изгонен в края на мача, след като ритна нарочно Стивън Петков в областта на корема.

Голът падна още в петата минута, като гостите от Монтана се възползваха от безумна проява от страна на защитата и вратаря Банков. Топката бе върната слабо към него, той не успя да я овладее, Петър Атанасов му отне, подаде към Даниел Генов, който чукна веднага към Андреас Васев и той на празна врата не сгреши.

В деветата минута Монтана вкара топката за втори път, но попадението не бе зачетено заради засада. Дяков получи в наказателното поле и продължи към Атанасов, който шутира, но преди това имаше засада.

Съвсем малко след това Софиан Муса от Локомотив (ГО) също прати топката във вратата, но и този път страничният съдия взе правилното решение и вдигна флага си.

В 37-ата минута Сергей Георгиев бе много близо да вкара втори гол за Монтана. Той шутира силно по земя и разтресе дясната греда.

В 62-ата минута Генов навлезе в наказателното поле и след като преодоля Милен Желев отправи силен удар от малък ъгъл, но Банков се намеси подобаващо.

Втори гол на Софиен Муса бе отменен поради маркирана засада в 71-ата минута, като и този път отсъждането бе правилно.

До края домакините се опитаха да измъкнат поне точка, натискът им обаче не даде резултат.

ЛОКОМОТИВ (ГОРНА ОРЯХОВИЦА) - МОНТАНА 0:1

0:1 Андреас Васев (5)

Локомотив: Николай Банков, Атанас Фиданин, Мартин Кавдански, Жан Амброуз, Игор Джоман, Дуде Н'Донгала, Рихави Кифуети (64-Владислав Узунов), Меди Фенуш, Николай Христов (64-Мохамед бен Отман), Милен Желев, Софиан Муса

Треньор: Иван Колев

Монтана: Корин Брокс Миид, Блажо Игуманович, Марко Яколич, Диарасуба Бамба, Костадин Дяков, Бирахим Сар, Даниел Гаджев (55-Джордже Ивеля), Андреас Васев, Даниел Генов (81-Антони Иванов), Петър Атанасов (68-Стивън Петков), Сергей Георгиев

Треньор: Атанас Джамбазки

Жълти картони: Николай Христов (Локомотив); Бирахим Сар, Блажо Игуманович, Марко Яколич, Костадин Дяков, Асен Георгиев (Монтана)

Червен картон: Жан Амброуз (Локомотив) 84

Съдия: Валентин Железов

Левски и ЦСКА в дерби и на трансферния пазар

Чинонсо Офор от Арда е привлякъл вниманието на двата отбора

Лудогорец е на 90 минути от нов финал за Купата на България

Разградчани изковаха солиден аванс от 3:0 срещу Хебър в първия мач и реваншът изглежда протоколен

Емил Велев: Левски трябва да иска много повече победата

Бившият наставник на "сините" коментира предстоящото последно Вечно Дерби за сезона