Нефтохимик шокира Лудогорец в края (ВИДЕО)

„Шейховете” стигнаха до равенство 1:1 на „Лазур”, резервата Илия Миланов стана герой

Нефтохичик стигна до ценно равенство срещу Лудогорец в мач от 22-ия кръг на Първа професионална лига. Двубоят завърши при резултат 1:1. Срещата се игра на стадион „Лазур” пред около 1200 зрители, които горещо подкрепяха „шейховете” през цялото време.

Голмайстори станаха Марселиньо, който вкара много красив гол с удар от дистанция през второто полувреме, и резервата Илия Миланов. Той вкара в 89-ата минута, след като бе точен с глава при центриране от ъглов.

С този успех Лудогорец събра 57 точки. Вторият Левски има 45. Нефтохимик има 20 и се изкачи до 12-ото място.

През първото полувреме двата отбора играха бързо и атакуващо, като създадоха интересни и опасни положения. Домакините от Бургас можеха да открият в 17-ата минута, когато Галин Иванов бе изведен в половината на Лудогорец, напредна, стигна до наказателното поле и отправи силен удар, който бе отразен от Владислав Стоянов.

Пред „орлите” от Разград  се откри отлична възможност за гол в 43-ата минута. Тогава Йордан Минев намери много добре Густаво Кампаняро в пеналта, който оправи силен удар от въздуха, но вратарят Янко Георгиев бе на мястото си и с котешка реакция успя да избие.

В добавеното време Лудогорец отново бе много близо до това да поведе. След грешка в защитата топката стигна до Марселиньо, той веднага подаде към Вандерсон, който бе сам на чиста позиция. Бразилецът стреля силно от движение, но прати високо над вратата. След това Янко Георгиев се разкрещя на хората пред него.

През второто полувреме отборът на Нефтохимик предимно се защитаваше, докато Лудогорец владееше повече топката и търсеше гола по всякакъв начин. „Шейховете” разчитаха на контри и една такава бе завършена със силен удар от Георги Вълчев, който обаче не затрудни Стоянов.

Шампионите пропиляха златна възможност в 72-ата минута. Тогава Вандерсон проби в наказателното поле и подаде към Кешеру. Той стреля от чиста позиция, но Георгиев изпи. Топката се върна към Вандерсон и той отново намери Кешеру. Нападателят пак стреля, но вратарят на домакините се хвърли саможертвено и спаси.

След шест минути Марселиньо вкара гол-шедьовър. Той пое малко пред дъгата на наказателното поле и прати топката в горния десен ъгъл. Янко Георгиев не помръдна от мястото си.

Драмата и емоциите в двубоя се задържа да самия край. В заключителните минути Нафтата погледна по-смело към вратата на Лудогорец и това даде резултат. Влезлият като резерва Илия Миланов попадна в прегръдките на съотборниците си след като засече центриране от корнер. Владо Стоянов се подхлъзна и позволи на Миланов да играе с топката.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР 0:0
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)