След 120 минути и седем гола Монако е на 1/4-финал за Купата на Франция (СНИМКИ+ВИДЕО)

Монегаските победиха с 4:3 Олимпик Марсилия на "Стад Велодром"

Монако победи Олимпик Марсилия с 4:3 след продължения в мач от 1/8-финалите за Купата на Франция. Отборът от княжеството повеждаше общо четири пъти в срещата и най-накрая успя да пречупи домакините.

На „Стад Велдром“ Марсилия показаха много по-силна игра от Монако през първата част, като Дориа и Флориан Товен бяха близо до гола до 16-та минута. Изненадващо, обаче при една от редките атаки на Монако Йоан Пеле си отбеляза автогол след фатална грешка в наказателното поле.

В следващите минути гостите бяха по-активни, а Марсилия не отправи удар към вратата на съперника чак до 43-та минута, когато Димитри Пайе вдигна всички на крака, след като засече със странична ножица центриране, паднало около точката за дузпа.

След почивката Монако беше много по-силният отбор на терена и в 66-та минута Килиян Мбапе отново изведе монегаските напред, засичайки центриране отляво. Отборът от княжеството продължи да търси гол, но натискът им доведе единствено до гол в собствената им врата, дело на Род Фани шест минути преди края на редовното време, с което прати срещата в продължения.

Там Монако поведе за трети път чрез Бенжамен Менди в 104-та минута, но Марсилия отново изравни шест минути по-късно с гол на Реми Кабела. Решаващото попадение дойде две минути след това с точен удар на Томас Лемар.