Верея удари Славия с 3:0 след спорен червен картон (ВИДЕО)

Янислав Иванов вкара първите си два гола за Верея след изгонване на Владимир Семерджиев и точна дузпа на Георги Андонов

Верея победи Славия с 3:0 на „Трейс Арена” след спорен червен картон за Владимир Семерджиев в средата на първата част в последния мач от 22-ия междинен кръг на Първа лига. Георги Андонов откри от отсъдената дузпа, а заменилият го на почивката Янислав Иванов даде спокойствие на домакините с първите си два гола за старозагорци.

С успеха Верея мина над Славия в класирането с 26 точки на 10-а позиция, докато „белите” се смъкнаха до 11-а позиция с 24. Верея има равни точки със съгражданите си от Берое, но по-лоша голова разлика.

Спортният директор на Дженоа Карло Талдо днес проследи лично от трибуните изявите на близнаците Петко и Андреа Христови от Славия, които играха пълни 90 минути.

Младият вратар на Славия Стергиакис беше под напрежение още в началните минути, но на два пъти спаси.

Александър Томаш пък извърши принудителна смяна преди да са изминали и 10 минути, защото Бен Джемия се контузи.

В 23-ата минута меле в наказателното поле на Славия изведе Педро Еуженио на чиста позиция около вратарското поле, но Семерджиев го фаулира. Еуженио преигра с хвърлянето на земята, но Георги Кабаков след кратък размисъл изгони Семерджиев с директен червен картон и даде дузпа. Стергиакис позна ъгъла, но Георги Андонов стреля силно вдясно над него за 1:0.

До почивката Петко Христов имаше възможност да изравни за десетимата „бели”, но с глава намери ръкавиците на вратаря.

След почивката капитанът на Славия днес Александър Бранеков направи голям пропуск с глава отблизо в 52-ата минута при центриране на Карабельов от аутлинията.

Резервата Янислав Иванов реши мача с първия си гол за Верея в 67-ата минута. Халлфът се пребори с трима пред наказателното поле на Славия и прониза Стергиакис в долния ляв ъгъл от 21-2 метра за 2:0.

В последната минута на редовното време Домовчийски чукна в коридор зад защитата за Янислав Иванов, който прокара през краката на Стергиакис за 3:0 с втория си гол.

Верея - Славия 3:0
     Червен картон: Семерджиев '23 /Славия/
1:0 Георги Андонов '25
2:0 Янислав Иванов '67
3:0 Янислав Иванов '90

Верея: Пламен Колев – Здравко Илиев, Селим Бен Джемия (‘9 Мирослав Енчев), Владимир Зафиров, Костадин Слаев, Венцислав Бенгюзов, Георги Ангелов, Селим Керкар (’54 Илиян Йорданов), Педро Еуженио, Георги Андонов (’46 Янислав Иванов), Валери Домовчийски
Треньор: Александър Томаш

Славия: Антониос Стергиакис – Георги Пашов, Андреа Христов, Александър Бранеков, Петко Христов, Омар Абуд, Владимир Семерджиев, Иван Минчев ('75 Сердер Сердеров), Янис Карабельов, Георги Йомов (’46 Божидар Васев), Наско Милев (’61 Калоян Кръстев)
Треньор: Владимир Иванов

Жълти картони:  Венцислав Бенгюзов ’39 /Верея/, Костадин Слаев ’51 /Верея/, Янислав Иванов '57 /Верея/, Александър Бранеков '76 /Славия/