Рома развя бялото знаме и срещу Наполи (ВИДЕО)

"Римските вълци" допуснаха втора поредна загуба след фиаското срещу Лацио за Купата на Италия

Рома допусна втора поредна загуба, като този път „римските вълци” отстъпиха у дома от Наполи с 1:2 в двубой от 27-ия кръг на Серия А. В предния мач Рома загуби първия полуфинал за Купата на Италия от градския съперник Лацио.

В герой за Наполи се превърна Дрес Мертенс, който вкара и двата гола за гостуващия тим. В 26-ата минута белгиецът получи добро извеждащо подаване от Хамшик и остана сам срещу Шчесни, игра хладнокръвно и матира поляка за 0:1.

В 39-ата Мртенс отбеляза втори гол, но попадението бе отменено заради нарушение.

През втората част Наполи удвои преднината си. В 50-ата минута Хамшик пусна към Инсиние наляво, той центрира към далечната греда, където Мертенс завърши атаката с прецизен удар за 0:2.

Две минути по-късно Пероти отправи опасен удар, но Пепе Рейна се намеси отлично и изби.

Щурмът на Рома продължи, но резултатът бе налице чак в 89-ата минута. Пероти извади в близост до аутлинията към Стротман, който с точен удар по земя върна гол за своя тим.

В последните минути Рейна трябваше да показва класа, но успя да опази вратата си от втори гол и Наполи си тръгна с трите точки от „Стадио Олимпико”.