Трима бивши слависти бележат за класика на Нефтохимик в София (ВИДЕО)

„Шейховете” с първа победа като гости, вече са само на точка от „белите”

Отборът на Нефтохимик постигна дебютната  си победа като гост през сезона, след като спечели с класическото 3:0 визитата си на Славия от XXIII кръг на Първа лига.

Любопитното е, че и трите попадения на националния стадион „Васил Левски” в София бяха дело на футболисти, които са играли с белия екип. Иван Вълчанов откри резултата в 17-ата минута, Николай Дюлгеров удвои в 57-ата, а Галин Иванов (’85) оформи крайното 3:0 точно преди да бъде заменен.

Мачът започна перфектно за "шейховете", след като в 17-та минута Галин Иванов изпълни пряк свободен удар, топката отскочи от стената и попадна в непокрития Иван Вълчанов, който от близо откри резултата. След това попадение гостите от Бургас продължиха да налагат волята си и пропуснаха на няколко пъти да вкарат втори гол.

Най-чисто положение се откри пред Николай Дюлгеров, след като при една контраатака Георги Вълчев пробяга повече от 80 метра с топката, отправи удар, топката бе парирана от вратарят на „белите“ отиде към Влади Романов, който с едно докосване я подаде на Дюлгеров, но той от много близо не успя да вкара.

Второто полувреме започна също с по-активна игра на Нефтохимик. В 57-та минута Николай Дюлгеров отбеляза страхотен гол, след като получи топката пред наказателното поле на Славия, преодоля защитник и със страхотен удар в далечния ъгъл покачи резултата на 0:2. След това попадение Нафтата намали оборотите и това позволи на Славия да стигне до най-чистото си голово положение. То бе дело на Ивайло Димитров, който след самостоятелен пробив в 74-та минута успя да нацели страничната греда зад Янко Георгиев.

До края на мача остана ред и на Галин Иванов да отбележи третото си попадение за Нефтохимик през тази година, макар че при следващото спиране на играта щеше да бъде сменен.

В 85-та минута атаката започна от Влади Романов, който подаде успореден пас към Емануил Манев. Полузащитникът видя непокрития Галин Иванов и му върна топката, а на празна врата за опитния футболист не остана нищо друго, освен да направи резултата класически.

С тази категорична победа Нефтохимик все още не познава поражението през 2017, като има две победи и две равенства. В следващия 24 кръг Нефтохимик приема Верея, а срещата на стадион „Лазур“ е на 13 март, понеделник от 17:30 часа.

Стартови състави:

Славия: 32. Антониос Стергиакис, 18. Данил Майков, 4. Андреа Христов, 15. Петко Христов, 66. Омар Абуд, 10. Янис Карабельов, 27. Емил Мартинов, 73. Иван Минчев, 14. Ивайло Димитров, 9. Сердер Сердеров, 19. Калоян Кръстев;

Нефтохимик: 1. Янко Георгиев, 71. Илия Миланов, 25. Ангел Грънчов, 20. Яни Пехливанов, 17. Ранди Онуоха, 13. Йордан Йорданов, 8. Николай Дюлгеров, 6. Георги Вълев, 10. Галин Иванов, 7. Иван Вълчанов, 11. Владислав Романов;