Кой провали търга за емблемата на ЦСКА?

05 март 2017 16:55 Емил Арсов

Атрактивен финал в Кърджали за старта на офроуд-сезона

При сериозен зрителски интерес приключи четвъртото издание на Кърджали 4х4. Състезанието, което откри офроуд-сезон 2017, определи своите шампиони по традиция на затвореното трасе в центъра на града.

Първи на трасето с дължина 2000м по дизайн на Сървайвъра Николай Мартинов, излязоха мотоциклетистите, които завъртяха 5 обиколки, разделени в два класа – хоби и ендуро. Победители станаха съответно Владимир Гочев и Иван Димов.

При четириколките в клас Хоби най-бърз бе гръцкия участник Макис Кириакидис с КТМ 525. В клас Експерт бе единствената дама-участник Рени Христова, но тя стигна до третото място. Пред нея бе Марин Мерджев, а първи – Емил Комаровски, като и тримата са от клуб „4х4 Адвенчър” – Троян.

В най-атрактивната категория Крос Кънтри Рали сред състезателите от клас Т2 най-бърз бе екипажът Веселин Петков – Юри Петров. В клас Бъги победител стана тандемът Валентин Гергов – Мария Христова. В клас Т1 с най-големите купи си тръгнаха Цветомир Иванчев – Илиан Георгиев.  Състезателите на „Хюндай Рейсинг Тим” в събота вечерта останаха без трета скорост, но въпреки техническия проблем успяха да запазят лидерската си позиция.

С атрактивна надпревара по техничното трасе на водното огледало най-много емоции предизвикаха джиповете. В клас Трофи Стандарт –тежки първи са Георги Минчев – Минко Вачков с Нисан Патрол от Троян. В клас Трофи Стандарт – леки най-бързи бяха Слави Чавдаров – Христо Георгиев от местния тим „Кинекс Рейсинг”. В клас Трофи Прототип бяха най-многобройната група чуждестранни участници. Първенци станаха Рулис Цекмезоглу и Димитрис Цолакис от Гърция. Сред модифицираните експерти най-бързи бяха Янко Тенчев – Радослав Димитров от Хасково.

Кметът на град Кърджали Хасан Азис покара по трасето своето АТV и при награждаването на призьорите отправи призив към всички за още по-активни спортни занимания и обеща, че петото поредно издание на офроуд-феста в Кърджали догодина ще бъде още по-добро и по-мащабно.