Кариана сдаде първото място на Литекс

Есенният лидер в класирането на Северозападната трета лига Кариана (Ерден) изгуби две точки на старта на пролетния сезон.

Есенният лидер в класирането на Северозападната трета лига Кариана (Ерден) изгуби две точки на старта на пролетния сезон. Воденият от треньора Георги Владимиров тим завърши наравно 1:1 при гостуването си на Мизия (Кнежа) и това му коства първото място.

Домакините доминираха през първото полувреме и в самия му край поведоха в резултата. Това се случи в 42-та мин., когато Милен Иванов се измъкна от засадата и стреля, вратарят Павел Станев спаси първия му удар, но при добавката капитанът на Мизия изпрати топката в мрежата. След почивката карианци натиснаха, но Петър Димитров, Борис Петков и Румен Рангелов пропуснаха от изгодни позиции пред вратата на Васил Тодоров. Стражът на домакините бе безпомощен при една скоростна атака на Цветелин Анжелов по десния фланг завършила с извеждащо подаване към Петър Димитров и останал сам срещу вратаря за майстор като неговата класа не бе проблем да го преодолее.

Кариана: Станев, Георгиев (46-Цеков), Дичев, Илиев (62-Анжелов), Цолов, Тодоров, Петков, Д.Иванов (41-Рангелов), Игнатов-кап., Русев, Димитров.

Литекс победи като гост Първа атомна (Козлодуй) с 3:0 и вече е лидер с точка пред Кариана.