Юве би Милан с гол от дузпа в последната секунда (ВИДЕО+СНИМКИ)

Италианският шампион вече има 31 поредни победи у дома в Серия "А" и 11 т. аванс на върха

Ювентус надви драматично Милан с 2:1 в голямото дерби, с което стартира XXVIII кръг на Серия „А”.

Италианските шампиони се наложиха с дузпа в самия край на срещата и записаха 31-а поред домакинска победа в Калчото, а по този начин увеличиха аванса си на върха в класирането до 11 т. пред втория Рома.

Те имаха териториално предимство през почти целия двубой, но вратарят на гостите Джанлуиджи Донарума изигра поредния си страхотен мач.

18-годишният страж обаче бе безпомощен в 30-ата минута, когато Мехди Бенатия пое една атака от своята половина и след двойно подаване с Дани Алвеш разстреля Донарума с удар от границата на вратарското поле за 1:0.

Милан отговори 13 минути по-късно, когато Жерар Деуфеу намери с прецизен пас Карлос Бака и колумбиецът изравни резултата със своя четвърти гол в последните си три мача – 1:1.

При този резултат дойде и почивката.

В 59-ата минута Марко Пяца, заменил сред титулярите контузилия се при загрявката Марио Манджукич, бе изведен чудесно, но ударът му по диагонала премина на сантиметри от целта.

Малко по-късно, след удар от ъгъла на наказателното поле и намеса на Донарума топката срещна горната греда.

В 73-ата минута 18-годишният вратар на гостите се отличи с нови две страхотни намеси, след като първо отрази силен изстрел на Сами Кедира, а после и акробатичен удар на Гонсало Игуаин.

В самия край Хосе Соса бе изгонен, след като набързо си извади два жълти картона, за да остави Милан с човек по-малко.

Развръзката дойде в последната минута от даденото продължение на мача.

Тогава Донарума блесна с поредното фантастично спасяване след удар на Игуаин, но атаката на домакините продължи.

Резервата Стефан Лихщайнер опита центриране, което срещна ръката на Де Шилио и арбитърът отсъди дузпа, въпреки протестите на гостите.

Пауло Дибала не сгреши от бялата точка и по този начин донесе трите точки на своите.

С тях те вече имат 70, докато Милан остава с 50 в своя актив.