Интер унищожи със 7:1 хита на сезона Аталанта (ВИДЕО)

Икарди и Банега направиха хеттрик, Наполи бие Кротоне с две спорни дузпи, Фиорентина излъга Каляри в добавеното време

Интер унищожи хита на сезона в Серия А Аталанта със 7:1 на „Сан Сиро” в 28-ия кръг в дербито на Ломбардия, пряка битка за квотите за Европа. Мауро Икарди направи хеттрик още през първата част, Евер Банега също вкара хеттрик, а Роберто Галярдини се разписа срещу бившия си клуб при разгрома.

Преди срещата се очакваше това да бъде дерби, но Интер за първи път от март 1964-а вкара пет гола през първата част в Серия А и не остави съмнения в огромното си превъзходство днес.

Началото беше оспорвано и Перишич се размина с центриране на Кандрева, а Алехандро Гомес беше на сантиметри от гола с нисък удар към десния ъгъл, при който Ханданович само изгледа топката.

Рафаел Толой спъна Икарди като последен в защита, но съдията прецени, че Калдара е бил наблизо и показа само жълт картон на Толой. Ударът на Банега от прекия свободен удар рикошира в стената и удобно попадна в краката на Икарди, който отблизо откри резултата в 17-ата минута.

В 23-ата Икарди се измъкна от защитник и чукна топката зад вратаря Бериша, който се хвърли и го спъна без да играе с кълбото за дузпа. Икарди сам вкара от бялата точка в стил Паненка в средата под напречната греда.

Аталанта беше в шок и Мауро Икарди беше оставен да вкара с глава след центриране на Банега от корнер за 3:0 в 26-ата минута. Така аржентинецът вкара идеалния хеттрик само за 9 минути – с ляв крак, десен и с глава.

В 31-ата минута Кандрева пусна по земя пред вратата и Банега отблизо покачи на 4:0. Само три минути по-късно двамата повториха упражнението и пак Кандрева поднесе на Банега за 5:0.

Преди паузата Ремо Фройлер сам напредна към наказателното поле на Интер и отбеляза в десния ъгъл – почетен гол за 5:1.

Банега продължи да твори и след паузата и в 52-ата минута даде чудесен пас за Галярдини и халфът наказа бившия си клуб за 6:1.

В средата на втората част Банега стреля през стената от фаул, оформи хеттрик и направи 7:1.

Спорните дузпи този кръг продължиха в мача Наполи – Кротоне, който бе решен с два удара от бялата точка за неаполитанците за 3:0 – веднъж след симулация и още едно дискусионно положение. Наполи отново е на 10 точки зад първия Ювентус и временно поне измести Рома от второто място.

Александър Тонев остана неизползвана резерва за Кротоне, който играеше опасно на контри през първата част.

В 32-ата минута Лоренцо Инсиние добре гардира топката и веднага падна след опит за намеса на Марио Самприси зад него. Неаполитанецът сам зарадва феновете с точен нисък удар за 1:0 от отсъдената дузпа.

В средата на втората част Марек Хамшик скочи над крака на бранителя Дюсан, но съдията Мариани даде втора дузпа за Наполи и резервата Дрис Мертенс я вкара за 2:0 само 4 минути след появяването си на терена.

20 минути преди края Инсиние вкара сензационен гол. Той демонстрира невероятна техника и спря пас на Жоржиньо над главата си с едно блестящо докосване, а после преодоля вратаря за крайното 3:0.

Фиорентина изтръгна победата над Каляри с 1:0 у дома в добвеното време.

След купища пропуски на двата отбора и греда за гостите от Сардиния, в 92-ата минута Кристиян Тейо центрира, а Никола Калинич с глава прониза вратаря Рафаел за 1:0.

Удинезе се наложи над последния Пескара с 3:1 като гост.

„Зебрите” изпълниха късо корнер в 20-ата минута, а таранът Дуван Сапата с глава вкара след центрирането на Якоб Янкто.

В началото на втората част Удинезе изпълни късо този път един фаул и Якоб Янкто от малък ъгъл сам се разписа за 2:0.

4 минути по-късно Янкто проби по фланга и върна за Сирил Теро, чийто удар спря в мрежата след голям рикошет - 3:0.

Бившият играч на Удинезе, Интер и Милан Съли Мунтари вкара почетния гол за Пескара с леко комичен гол, при който една не добре уцелена топка спря в долния ъгъл на мрежата за 1:3.

Киево разби закъсалия Емполи с 4:0 на „Марк Антонио Бентегоди” във Верона.

Качаторе центрира и Роберто Инглезе от воле заби страхотен гол в мрежата на тосканците в 22-ата минута, пращайки в далечния ъгъл.

Пет минути преди паузата ветеранът Серджо Пелисиер отклони съвсем леко центриране на Валтер Бирса, което и без това се беше устремило към мрежата – 2:0.

Четвърт час преди края Бирса настигна дълъг пас на Инглезе, овладя и от малък ъгъл матира Скорупски – 3:0.

Остана време в края и Бошкян Сезар да отбележи за Киево след спасяване на Скорупски при воле на Инглезе и точна добавка.