Жардим: Страх? На такива мачове с висок залог трябва да се наслаждаваш

Ако оставиш топката на Сити, мъртъв си, но ние се класираме напред заслужено, казва наставникът

Треньорът на Монако Леонардо Жардим беше много щастлив, след като неговият отбор елиминира Манчестър Сити и се класира за четвъртфиналите в Шампионска лига. Монако победи с 3:1 у дома на реванша и след загубата с 3:5 на „Етихад” се класира напред с общ резултат 6:6 и повече отбелязани голове на чужд терен.

„Във вторник един журналист ме попита да ме е страх от този мач. Страх? Такъв мач е да му се насладиш, да играеш с цялото си сърце. Обичам тези мачове с висок залог”, каза Жардим след мача, цитиран от „Екип”.

„Много сме щастливи от класирането напред. Гледах 2-3 пъти първия мач и мисля, че онова 5:3 не беше справедливо, защото платихме скъпо за малки грешки. Общо в двата мача мисля, че класирането ни е заслужено. Тази вечер изиграхме много добро първо полувреме с много изнесена напред защитна линия. Тактически те се адаптираха през втората част и стана по-трудно за нас. Но трябваше да продължим да пресираме с двама нападатели, защото ако оставиш топката на Сити, мъртъв си. Радваме се много за нашите фенове и за Франция, която ще продължи да има представител в Шампионска лига. За втори път достигаме до тази фаза в последните години, това е признание за нашата работа”, сподели гордостта си наставникът.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини