Милан надви Дженоа с дебютен гол на чилиец (ВИДЕО)

Мати Фернандес вкара първия си гол за клуба в първия си мач като титуляр на "Сан Сиро" за 1:0

Милан победи Дженоа у дома с 1:0 с първия гол за клуба на чилиеца Мати Фернандес и поне временно измести Аталанта от шестото място в калчото.

След 29 изиграни мача „росонерите” имат 53 точки, а Аталанта е с мач по-малко и 52 точки. Милан вече има четири успеха в последните си 5 мача, а Дженоа си остава 16-и с 29 точки, но има голям аванс от цели 14 пред опасната зона.

Още в първата минута Андреа Бертолачи получи разтежение в дясното бедро и беше заменен от тийнейджъра Мануел Локатели, който веднага би от воле встрани.

Адел Таарабт изпусна добър шанс с неточен удар срещу бившия си отбор, сега носейки фланелката на Дженоа. Лукас Окампос, сега в Милан, а преди в Дженоа, прехвърли вратаря Ламана и Армандо Ицо изчисти пред голлинията.

Деулофеу и Мати Фернандес също не намериха целта, но Милан натискаше и намери правилния път към мрежата в 33-ата минута. Джанлука Лападула много технично освободи с пас Мати Фернандес, който копна над притичалия вратар за 1:0. Така чилиецът ознаменува дебюта си като титуляр на „Сан Сиро” в Серия А с първи гол за престоя си при „росонерите”.

През втората част гостите от Генуа си останаха много беззъби в атака, а Милан изпусна няколко възможности на контри да затвори мача, най-вече чрез бързи Жерар Деулофеу, който вчера бе повикан в националния отбор на Испания.