Страхотен Берое U19 би Черно море с 5:1

В същото време „Берое“ U17 загуби с 1:0 гостуването си на „Септември“

Отборът на „Берое“ до 19 г. изигра отличен мач срещу „Черно море“ и се наложи с 5:1 в домакинството си от 18 кръг на Елитната група. Александър Енев заби три гола за победата, а Руси Чернаков и Денислав Станчев добавиха по едно попадение.

„Беройци“ натиснаха своя съперник още в началото на срещата и Александър Енев откри резултата в 5-та минута, след като засече центрирана отляво топка. Момчетата на Иван Гаджев продължиха с натиска и след гола и създадоха още няколко изгодни ситуации пред вратата на гостите. Второто попадение падна в 31-та минута, когато отново Енев се разписа след центриране от корнер и удар с крак в горния десен ъгъл – 2:0. Осем минути след това Руси Чернаков овладя топката пред пеналта на „Черно море“ и я прати в горния ъгъл със страхотен изстрел за 3:0.

През втората част гостите потърсиха гол, с който да се върнат в мача, но домакините действаха много концентрирано и не позволиха сериозни опасности пред своята врата. „Берое“ се възползва от неразбирателство в защитата на „Черно море“ и отново Енев отбеляза за 4:0 в 56-та минута. Резултатът бе покачен на 5:0 в 65-та минута, когато Денислав Станчев прати топката в мрежата с удар от границата на наказателното поле. Четири минути след това гостите върнаха едно попадение чрез Валентин Йосков, който се разписа с удар по земя от границата на пеналта – 5:1. До края на мача нов гол не падна и по този начин „Берое“ U19 вече има актив от 22 т. Отборът се намира на 10 място в класирането на Елитната група до 19 г.

В следващия кръг играчите на Иван Гаджев гостуват на „Септември“ в София. Срещата е на 24 март в 14:30 ч.

В същото време „Берое“ U17 загуби с 1:0 гостуването си на „Септември“ в среща от 19 кръг на Елитната група. Така играчите на Сидер Димитров останаха с актив от 26 т. и се намират на 7 място в класирането. В следващия кръг „Берое“ U17 приема ЦСКА. Двубоят ще се играе на 23 март от 14:30 ч.