Ще стане ли Гришо №1 в тениса?

19 март 2017 16:55 Емил Арсов

Златните резерви на Гонзо решиха морското дерби, Черно море ще играе в топ 6 (ВИДЕО)

Официален сайт на Нефтохимик

Черно море ще играе в челната шестица на плейофите в Първа лига, след като перфектни смени на завърналия се след наказание Георги Иванов донесоха успеха с 3:1 като гост на Нефтохимик в морското дерби от 25-ия кръг. Марек Кузма се появи в игра в средата на втората част и само за шест минути отбеляза два гола след пасове отдясно, после Георги Вълчев върна надеждите на Нафтата, но в добавеното време друга резерва – Пируло, реши всичко с трети гол за варненци. Нафтата ще съжалява за пропуснатата от Галин Иванов дузпа рано-рано още в 12-ата минута и едно спорно положение, когато топката може би мина зад голлинията на гостите.

Черно море вече е 4-ти с 40 точки и няма как да бъде изместен от топ 6 след последния кръг от редовния сезон. Нефтохимик загуби за първи път през пролетта и е 12-ти с 26 точки. "Моряците" дублираха резултата срещу този съперник, след като биха с 3:1 и през есента.

Георги Иванов изтърпя трите си мача наказание и се завърна на треньорската скамейка. Гонзо не можеше да използва Бакари и пусна Александър Цветков изненадващо като централен нападател, докато Христо Янев не пипна своите 11 след успеха над Верея в понеделник.

17-годишният Иван Дюлгеров правеше своя дебют на вратата на „моряците” и нервите си проличаха в 11-ата минута, когато той не овладя върната към него топка, Иван Вълчанов го изпревари и тийнейджърът го спъна в наказателното поле за дузпа. Дюлгеров обаче взе своя реванша и не просто спаси, а хвана дузпата на Галин Иванов в долния десен ъгъл и запази нулевото реми в началото.

Средата на първата част донесе две принудителни смени. Йордан Йорданов получи травма и Христо Янев пусна Илия Миланов, а Траян Траянов не успя да продължи за варненци и бе заменен от Стефан Станчев.

В 28-ата минута Георги Илиев центрира отлично от фаул вдясно пред наказателното поле към втората греда и там от вратарското поле.

Най-дискусионната ситуация дойде в 32-ата минута. Вратарят Иван Дюлгеров се подхлъзна при центриране от корнер, Яни Пехливанов нацели напречната греда с глава отблизо и топката тупна зад голлинията, но съдиите не зачетоха гол, защото може би кълбото с милиметри все пак закачи голлинията. Без технология на голлинията е почти невъзможно в такава ситуация да се каже категорично дали това беше гол или не.

Янко Георгиев имаше късмет при едно излизане извън наказателното поле, когато му се наложи да финтира съперник с топка в крака и да чисти в тъч.

Преди почивката Галин Иванов прати в мрежата на Черно море, но попадението правилно бе отменено, защото беше в засада при техничното отклоняване на Николай Дюлгеров с петичка назад за него.

Второто полувреме стартира накъсано със серия влизания на лекарите на терена заради остри сблъсъци.

В 66-ата минута Георги Иванов пусна Марек Кузма на терена и това преобърна мача. Кузма беше на терена от три минути, когато Пируло центрира от корнер и словакът с глава на първа греда прати в мрежата за 1:0.

След още три минути Александър Цветков прокара през краката на Онуоха на десния фланг и намери Кузма пред дузпата, а той без да се бави вкара в долния ляв ъгъл – 2:0. Така Марек Кузма вкара два гола за шест минути на терена.

Въпреки двойния неприятен удар, Нефтохимик намери сили да се върне бързо в мача. Четвърт час преди края Галин Иванов центрира отдясно, резервата Живко Петков заложи топката зад себе си, а там Георги Вълчев прониза 17-годишния вратар на варненци за 2:1.

Мачът се изнерви много, феновете на Нефтохимик замерваха Ондрей Сукуп на тъча със запалки, бутилки и дори седалка.

Нефтохимик искаше дузпа в 83-ата минута за шпагат на Пламен Николов в краката на нахлуващия Владислав Романов, но не я получиха.

В добавеното време друга резерва на Черно море реши мача. Георги Илиев подаде вдясно пред наказателното поле за Пируло, който се мушна между двама и технично вкара в близкия десен ъгъл за крайното 3:1 за варненци.

След гола феновете на бургазлии замериха Гонзо с бутилка, след като той бурно изрази радостта си от гола, решил мача.

17. Ранди Онуоха
13. Йордан Йорданов Контузия или получаване на медицинска помощ Смяна за състезател излизащ от игра

13. Иван Коконов
15. Траян Траянов Контузия или получаване на медицинска помощ Смяна за състезател излизащ от игра

Събития

90+3' Край на мача Край на мача! Нефтохимик - Черно море 1:3! Черно море ще играе в топ 6 на плейофите!
90+1' Гол ПИРУЛО РЕШАВА ВСИЧКО - 3:1 ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Георги Илиев пусна надясно пред наказателното поле за Пируло, който се промъкна между двама бранители и прати ниско в близкия десен ъгъл!
90' Три минути продължение на мача.
89' Жълт картон Жълт картон и за Илия Миланов за протести срещу съдията, свирил един фаул за гостите.
87' Жълт картон Ново меле между играчи на тъча, жълт картон за Ондрей Сукуп.
84' Жълт картон Жълт картон за Пируло.
83' Bнимание Пламен Николов спъна на шпагат Владислав Романов вдясно в наказателното поле, но сякаш игра и с топката, затова съдията не дава дузпа.
81' Бутилки, предмети, запалки и седалки полетяха към Ондрей Сукуп от агитката на Нефтохимик. Играта е спряна, домакините молят феновете си да спрат с канонадата.
79' Жълт картон Жълт картон за Живко Петков.
77' Жълт картон Жълт картон за Михаил Венков за груб фаул срещу Живко Петков. Венков спори с Христо Янев на тъча след картона.
77' Удар Янко Георгиев спасява с лекота удар на Александър Цветков.
76' Смяна за състезател влизащ в игра Емануил Манев е последният жокер за бургазлии.
76' Смяна за състезател излизащ от игра Галин Иванов е заменен веднага след центрирането му, довело до гол.
75' Гол НЕФТОХИМИК СЕ ВРЪЩА В МАЧ - 1:2!! Галин Иванов центрира отдясно, Живко Петков укроти топката зад себе си за Георги Вълчев, който простреля отблизо Дюлгеров!
73' Цветков получи пас вдясно и елементарно финтира Ранди Онуоха през краката и после подаде на Кузма, който вкара два гола за 8 минути на терена.
72' Гол ВТОРИ ГОЛ НА МАРЕК КУЗМА!!! Александър Цветков пробива отдясно до наказателното поле, добута някак паса си до Кузма пред дузпата и той праща в долния ляв ъгъл за 2:0!
69' Гол ГОООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ!!! Марек Кузма се разписва с глава след корнер само три минути след влизането си в игра! Пируло центрира, Вълчев се размина, а Кузма налетя върху топката на първа греда за 1:0!
68' Пожарникар влезе на терена, за да изкара една от факлите, която беше хвърлена на терена.
68' Феновете на Нефтохимик се забавляват с множество факли.
66' Смяна за състезател влизащ в игра До края ще играе Марек Кузма.
66' Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна за Черно море, излиза Балджийски.
63' Смяна за състезател излизащ от игра Изваден е опорният халф Николай Дюлгеров.
63' Смяна за състезател влизащ в игра Христо Янев пуска централния нападател Живко Петков.
63' Удар Борислав Балджийски овладя на гърди, но бие неточно с ефектно изпълнение.
60' Жълт картон Паланков си изкара жълт картон, след като не позволи на Галин Иванов да изпълни бързо един фаул срещу него.
59' Засада Николай Дюлгеров с глава продължи за Вълчанов, който пусна за Галин Иванов, той се устремява сам към вратаря, но има вдигнат флаг за засада.
53' Контузия или получаване на медицинска помощ Коконов се превива от болка след нарушение на Хашев. Пак лекарски екип на терена, накъсана игра след почивката.
50' Жълт картон Жълт картон за Яни Пехливанов, който грубо фаулира съперник преди удара на Балджийски.
49' Удар Лек удар на Балджийски с вътрешен фалц не затрудни вратаря.
47' Удар Георги Вълчев стреля точно в ръцете на Иван Дюлгеров.
46' Контузия или получаване на медицинска помощ Илия Миланов ритна неволно съперник в главата с изчистване на топката, играта е временно спряна.
46' Смяна за състезател излизащ от игра Даниел Георгиев е заменен.
46' Смяна за състезател влизащ в игра Една смяна на почивката, Гонзо пуска Пируло.
46' Начало на мача Начало на втората част!
45+2' Край на мача Край на първата част! Нефтохимик - Черно море 0:0, но много интересен мач с пропусната дузпа и две греди!
45+2' Удар Янко Геогриев спасява удар на Балджийски право в него.
45' Центриране Центриране отляво създава лек хаос пред вратата на Черно море, но и Вълчев, и Пламен Николов не разбраха къде е топката и бранител в синьо чисти.
45' Две минути продължение на първото полувреме.
43' Жълт картон Георги Вълчев нокаутира с лакът Даниел Георгиев, който извика от болка. Жълт картон за Вълчев, който не е съгласен и спори със съдията.
42' Bнимание ОТМЕНЕН ГОЛ ЗА НЕФТОХИМИК! Николай Дюлгеров много елегантно продължи едно центриране с пета назад за Галин Иванов, който бележи, но засадата беше безспорна.
39' Контузия или получаване на медицинска помощ Георги Вълчев падна върху своя съотборник Галин Иванов, който получава лекарска помощ.
36' Bнимание Вратарят на Нефтохимик Янко Георгиев излиза извън наказателното поле, с крака се справи добре и рита настрани в тъч1
34' Удар Михаил Венков стреля с глава над целта след корнер за варненци отляво.
34' Без технология на голлинията е почти невъзможно да се каже дали това беше гол или не.
33' От тв повторенията така и не става ясно дали топката премина изцяло зад голлинията или все пак някаква минимална част от нея закачаше голлинията.
32' Bнимание ГРЕДА И ЗА НЕФТОХИМИК! ИМАШЕ ЛИ ГОЛ?? Яни Пехливанов стреля с глава след центриране от корнер и подхлъзване на вратаря, топката среща напречната греда и сякаш тупна зад голлинията, но гол не е зачетен!
31' Смяна за състезател влизащ в игра Стефан Станчев го заменя.
31' Смяна за състезател излизащ от игра Траян Траянов излиза принудително.
29' Bнимание Траянов, който чака да бъде сменен бърка, Романов нахлува отляво, но Дюлгеров не успя да засече ниския пас пред вратата!
28' Греда ГРЕДА! Георги Илиев центрира идеално зад защитата на втора греда за Михаил Венков, чийто удар с глава среща напречната греда!
27' Контузия или получаване на медицинска помощ Траян Траянов изглежда също ще бъде заменен. Той още преди няколко минути не се чувстваше добре, опита да продължи, но явно не може.
27' Георги Хашев спира Цветков с крак високо в главата и опасен фаул за Черно море вдясно извън наказателното поле.
25' Смяна за състезател влизащ в игра На негово място влиза Илия Миланов, който отива да играе като централен защитник, а Яни Пехливанов се мести като халф през защитата.
25' Смяна за състезател излизащ от игра Христо Янев е угрижен и заменя дефанзивния халф.
25' Контузия или получаване на медицинска помощ Йордан Йорданов не може да продължи и ще бъде заменен.
22' Центриране Владислав Романов нахлува вляво по аутлинията, Сукуп спира опита за центриране - корнер. Нищо опасно след него.
20' Сукуп връща към Иван Дюлгеров, който чисти бързо, защото беше пресиран от играч на Нафтата.
18' Центриране Александър Цветков опита да овладее центриране отляво, но беше блокиран от Пехливанов, има и засада на Коконов преди това.
12' Това бе едва втората дузпа, която Нефтохимик получава този сезон. Костадин Хазуров вкара първата при успеха над Пирин пак на "Лазур".
12' Пропусната дузпа ДУЗПАТА Е СПАСЕНА! Галин Иванов стреля слабо в долния десен ъгъл, тийнейджърът Дюлгеров разгада изпълнението и лови!
11' Жълт картон Жълт картон за вратаря за нарушението, довело до дузпата.
11' Bнимание ДУЗПА ЗА НЕФТОХИМИК! Кошмар за 17-годишния вратар Иван Дюлгеров, който не укроти върната към него топка, Иван Вълчанов го изпревари и Дюлгеров го спъна за дузпа!
10' Центриране Коконов центрира от свободен удар, Георги Вълчев чисти с глава.
5' Центриране Яни Пехливанов блокира изстрел на Цветков от малък ъгъл в корнер, центрирането е боксирано далеч от вратаря Янко Георгиев.
3' Изненадващо днес Александър Цветков ще играе на върха на атаката за "моряците". Обикновено той играе като халф, а в предните мачове изпълняваще и ролята на централен защитник.
1' Начало на мача Начало на мача!
0' Нефтохимик няма загуба през пролетта и записа три победи и две ремита, като само Лудогорец успя да им вкара гол.
0' Гонзо прави три промени в своя състав, Христо Янев не пипа своите 11 от предишния мач.
0' Треньорът на Черно море Георги Иванов изтърпя три мача наказание и днес се завръща край тъчлинията.