Наполи втори в Италия след дебютен успех в Емполи (ВИДЕО)

Южняците за първи път в историята си записаха пет поредни победи като гости

Наполи зае втората позиция във временното класиране на италианската Серия А, след като спечели с 3:2 визитата си на Емполи от XXIX кръг,

Това бе първи успех в историята на южняците в Тоскана, където до момента те имаха четири ремита и две поражения.

Така тимът записа за първи път в своята история пет последователни триумфа далеч от дома в Калчото.

Дрис Мертенс изпусна дузпа още в седмата минута, но в 24-ата се реваншира и удвои аванса на своите, след като в 19-ата Лоренцо Инсиние откри резултата.

Последният оформи и класическата преднина на Наполи още в 38-ата минута, разписвайки се от дузпа.

След паузата домакините върнаха два гола чрез Омар Ел Кадури (‘70) и резервата Масимо Макароне, който оформи крайното 2:3 също от дузпа.

След успеха си Наполи събра 63 точки и изпревари с една третия Рома, който обаче е с мач по-малко. Емполи остава точно над опасната зона с 22 точки от 29 мача.

Треньорът на Милан: Рома показа повече качества

Вижте какво каза Стефано Пиоли

Треньорът на Рома: Победихме Милан с динамика, интелект и тактика

Вижте какво каза Даниеле Де Роси

ОБЗОР: Отново Леверкузен срещу Рома в полуфиналите на ЛЕ (ВИДЕО)

„Аспирините“ с нов рекорд - 44 мача без загуба след 1:1 в Лондон

Аталанта изхвърли Ливърпул и пренаписа историята си (ВИДЕО)

Салах вкара от дузпа единствения гол в Бергамо

Шчесни и Милик на линия за Каляри

Мойс Кийн аут за мача от Серия А

Фиорентина с една крачка по-близо до Атина (ВИДЕО)

120 минутна драма на "Артемио Франки"

Астън Вила на полуфинал след драма с дузпи (ВИДЕО)