Тотнъм срази "светците" и намали изоставането от Челси (ВИДЕО)

"Шпорите" остават непобедени на "Уайт Харт Лейн" след 2:1 над Саутхемптън

Тотнъм записа три точки в актива си след победа с 2:1 над Саутхемптън в двубой от 29-ия кръг на Премиършип. Големият липсващ за домакините бе Хари Кейн, но въпреки това „шпорите” направиха добро първо полувреме, в което дръпнаха напред в резултата с два гола, но след почивката гостите вдигнаха оборотите и намалиха пасива си, силите им обаче не стигнаха за повече. Така лондончани остават непобедени в първенството на собствения си стадион и имат вече 59 точки в актива си.

Футболистите на Маурисио Почетино започнаха уверено двубоя и в 14-ата минута материализираха надмощието си с красив гол на Ериксен от дъгата на големия пеналт.

В 24-ата датчанинът центрира за Тоби Алдервейрелд, който обаче не успя да преодолее Фрейзър Форстър.

„Светците” също имаха своите шансове, но първо Габиадини пропусна в 29-ата, а секунди след това същото направи и Тадич.

В 33-ата Деле Али бе съборен в пеналта и Тотнъм получи правото да изпълни дузпа, която Деле Али сам изпълни, покачвайки на 2:0.

Тотнъм намали оборотите след почивката и домакините бяха наказани в 52-ата минута. Бъртранд центрира отляво, топката мина през двама футболисти на Тотнъм и Уърд-Прауз на далечната греда овладя и от малка дистанция показа точен мерник, смълчавайки трибуните на „Уайт Харт Лейн”.

„Шпорите” успяха да удържат натиска на Саутхемптън в последните минути и запазиха преднината си до последния съдийски сигнал, като след успеха вече са на 10 точки от лидера в класирането Челси. Саутхемптън остава на 10-а позиция с 33 точки.

ТОВА БОЛИ! Евертън спря Ливърпул за титлата (ВИДЕО)

"Гудисън" видя отново триумф над червените след 14 г.