Палермо поведе и после отнесе четири гола на "Фриули" (ВИДЕО)

Чочев записа цял мач, Диаманти беше изгонен

Ивайло Чочев игра цял мач за Палермо при тежката загуба с 1:4 в гостуването на Удинезе от 29-ия кръг на Серия А. Сицилианците поведоха, но после допуснаха четири гола, Диаманти беше изгонен и Палермо си остана под чертата в класирането, на 7 точки зад Емполи, който е на спасителното 17-о място.

Палермо нямаше загуба на „Фриули” от октомври 2011-а, но днес се погрижи да сложи край на добрата си серия.

Левият бек на гостите Хайтам Алеесами финтира съперник и пусна пред вратата, където младият унгарец Роланд Салай протегна крак и отбеляза първия си гол в Серия А – 1:0 за Палермо.

Удинезе се активизира и изравни в 42-ата минута чрез Сирил Теро, който получи пас от Самир и отдалеч порази близкия долен ъгъл.

След час игра Дуван Сапата реагира най-бързо при свалена топка след корнер и отбеляза отблизо за 2:1.

Третият гол дойде след спасяване на вратаря Посавец при удар на Родриго Де Пол, но Де Пол не сбърка от втори опит.

Съдията подмина и основателни претенции за дузпа на „зебрите”, а Диаманти беше изгонен за удар с лакът срещу Де Пол, като решението изглеждаше пресилено.

С човек повеч Удинезе вкара и четвърти гол. Пак Посавец отрази удар с глава на Томас Орто, но Якуб Янкто бе оставен да направи добавка и оформи резултата на 4:1.

Удинезе е спокойно в средата на таблицата с 35 точки на 12-а позиция, докато Палермо има само 15 на 18-ото място.