Рома не допусна изненада срещу Сасуоло на "Олимпико" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Паредес, Салах и резервата Джеко върнаха "вълците" на второ място в Серия А

Рома направи обрат за 3:1 срещу Сасуоло на „Олимпико” и отново си върна второто място, на 8 точки зад лидера Ювентус.

Римляните победиха Лион в четвъртък, но отпаднаха от Лига Европа и сега ще концентрират усилия в първенството и реванша с Лацио от полуфиналите за Купата на Италия. Предишните три гостувания на Сасуоло срещу „вълците” бяха завършили наравно, а Сасуоло никога не ги бе побеждавал.

Още в първите три минути Салах и Дефрел направиха големи пропуски пред двете врати, но Дефрел се реваншира след подаване на Берарди отляво и хубаво вкара с левия крак под гредата – 1:0 за гостите в 9-ата минута.

При идентично положение ударът на Дефрел не беше точен, а гол на Салах беше отменен заради засада на Ел Шаарави, който му подаде.

Рома обаче успя да изравни бързо и в 16-ата минута Салах заложи за Леандро Паредес, който със силен нисък удар по диагонала вкара в левия ъгъл.

Емерсон Палмиери тресна напречната греда от малък ъгъл, а Войчех Счесни с крак спаси изстреля на Политано след пас на Дефрел.

Рома взе аванс точно преди почивката, когато Фацио изведе Ел Шаарави по левия фланг, Консили отрази, но Салах отблизо довкара за 2:1.

Втората част започна с пропуски на Салах и Дефрел, а Джеко влезе на смяна, за да реши всичко в променената на 4-3-3 схема. Босненецът бързо навлезе в мача и след две изпуснати възможности направи двойно със Строотман кажи речи през цялата защита на гостите и с бранител на гърба вкара отблизо за 3:1.

Джеко можеше да вкара и още един гол набързо, но изпусна очи в очи с Консили.

Рома е втори с 65 точки и мина пред третия Наполи (63). Ювентус води със 73. Сасуоло е 15-ти с 31, но има цели 16 преднина пред зоната на изпадащите.