Кош със сирената донесе победата на Макаби Тел Авив над Фенербахче

Линдесберг изстреля топката половин секунда преди края

С кош със сирената на Силвен Ландесберг Макаби Тел Авив победи като гост Фенербахче с 81:79 в един от най-драматичните мачове за сезона в Евролигата.

Линдесберг изстреля топката половин секунда преди края, тя отскочи цели 3 пъти от ринга преди да премине през мрежичката и да донесе успеха на шампиона на Израел.

Загубата пък попречи на домакините да се класират още снощи за фазата на директните елиминации, но все пак в зависимост от изхода на четирите двубоя тази вечер, Фенербахче може и да намери място сред осемте най-добри отбора още днес.

Играчита на Желко Обрадович започнаха силно мача и поведоха с 10 точки при 25:15 след първата четвърт. В хода на мача обаче Макаби заигра по-добре и макар да изоставаше почти до самия край на срещата, успя да сътвори обрат, с който да запише 10-и успех в 27 мача. Фенербахче пък е с показатели от 17 победи и 10 поражения до момента.

Най-резултатен за Макаби с 22 точки бе Линдесберг, а Даймън Симпсън прибави 14. За Фенербахче Мелих Махмутоглу приключи с 15, а с 13 остана Екпе Удо.

Сънародниците на Фенербахче от Анадолу Ефес имаха доста повече поводи за радост, след като надиграха със 76:68 като гост литовския Жалгирис.

Тимът на Велимир Перасович осъществи обрат през второто полувреме, след като на почивката изоставаше с 41:44.

Джейсън Грейнджър реализира 25 точки за Анадолу, а Дерик Браун прибави 13. За Жалгирис с 11 точки най-резултатен бе Лукас Лекавичиус. В класирането Анадолу е на осмо място с 15 победи и 12 поражения, докато Жалгирис е десети с 12 успеха и 15 загуби.

Панатинайкос постигна лесен успех като домакин над италианския Емпорио Армани Милано със 74:61.

В зала "Атина" "зелените" спечелиха с разлика от поне 4 точки всяка една от първите три части, което им бе достатъчно за крайния успех.

Ник Калатес и Майк Джеймс завършиха с по 13 точки за Пао, а Никос Папас и Кей Си Ривър прибавиха по още 10. За Емпорио Армани Авуду Абас реализира 15 точки.

В последния мач от вечерта Баскония победи с 96:71 Брозе Бамберг.

Испанците спечелиха първата четвърт с 28:11 и не допуснаха колебания до края.

Бившите звезди в НБА Чейс Бъдинджър и Шейн Ларкин реализираха по 17 точки за Баскония, докато за домакините от Бамберг Джерел МакНийл също отбеляза 17.

ОБЗОР: Денвър обрърна ЛА Лейкърс в плейофите на НБА

Везенков: Беше странен сезон

Вижте какво каза българинът в НБА

Сибиу и Павлин Иванов отпаднаха от баскетболното първенство на Румъния

ЦСКА надви Черно море с невероятен спектакъл с 204 точки (ВИДЕО)

Двата отбора играха за честта си и направиха страхотно шоу за феновете

Шумен лиши Ямбол от плейофите, Левски взе квотата

Шуменци записаха четвърти пореден успех след 84:71 в мача от 32-ия кръг

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)