Етър и Дунав не успяха да си вкарат

Съперниците не се победиха в контролна среща

„Етър” и „Дунав” завършиха наравно в интересна контрола с доста положения, но без голове - 0:0. Домакините създадоха доста повече възможности, но така и не пратиха топката в мрежата на русенци.

„Виолетовите” започнаха в състав: Акалски, Мицаков, С. Иванов, Скерлев, Ташев, Кямил, Ст. Генчев, Тодоров, Атанасов, Стоянов и Кънев. Русенци влязоха в мача доста отпуснати и до 18-ата минута „Етър” бе изпуснал четири гола. Първо в 5-ата минута Кънев бе изведен от Тодоров между двама защитници и стреля по диагонала, но вратарят улови. Малко след това хубава комбинация завърши с пас на Стоянов към Кънев, но в последния момент защитник изчисти в корнер. След центрирането пак Кънев отправи опасен удар с глава, но Луков майсторски спаси.

В 14-ата минута настана ново меле пред вратата на „Дунав” и пак Кънев стреля отблизо, но в тялото на бранител. Четири минути по-късно пък Тодоров центрира отляво и Кънев се размина с топката пред вратата.

Постепенно русенци стабилизираха играта си и се видя, че притежават безспорно стабилни футболисти, но за цял мач така и не стигнаха до точен удар към вратата.

През втората част мачът бе равностоен, а в игра влезе почти изцяло нов състав: Цанков, Минков, Кременлиев, Трифонов, Николов, Плахов, Яв. Генчев, Петков, Бр. Ботев и К. Станев, като 90 минути игра само Симеон Иванов. В 54-ата минута Иван Петков с глава стреля опасно над гредата, а първото положение за гостите бе едва две минути по-късно, когато от фаул Диян Димов би остро над напречната греда.

Малко след това опасна атака на гостите бе спряна от Мартин Николов, който получи червен картон от рефера Георги Давидов, а на негово място в игра отново влезе Ташев. Най-чистото положение за „Дунав” бе в 80-ата минута, когато след центриране отляво от фаул Марем свали с глава топката на Будинов, но той се размина с нея пред голлинията. Отново добро впечатление направиха юношите Ботев и Станев. В 82-ата минута Бранислав Ботев чудесно центрира отляво на главата на Иван Петков, който стреля опасно, но на сантиметри от гредата. В самия край на мача пък Кольо Станев нахлу отдясно и нацели десния стълб на вратата от външната страна.

„Етър”: Акалски, Мицаков, С. Иванов, Скерлев, Ташев, Кямил, Ст. Генчев, Тодоров, Атанасов, Стоянов, Кънев (Цанков, Минков, Кременлиев, Трифонов, Николов, Плахов, Яв. Генчев, Петков, Бр. Ботев, К. Станев).

"Дунав": Луков, Петков, Марем, Ларин, Хубчев, Димов, Раденцов, Ненов, Карагарен, Шопов, Будинов (Антонов, Муеци, Костадинов, Патев, Милчев).

Дунав повали Септември Сф с 2:1 след греди и червен картон (ВИДЕО)