Черноморец би Русокастро като гост

Куп юноши в състава на "акулите"

Черноморец 1919 победи като гост Русокастро. В мач от „А” Областна футболна група, „акулите” се наложиха с 3:1.

Съставът на Слави Костенски бе изпълнен с таланти от „синята” школа, които показаха отлична игра и огромен потенциал. Юношите на бургазлии оправдаха напълно гласуването им доверие и показаха, че в бъдеще спокойно могат да формират гръбнака на отбора. На вратата на тима бе 15-годишният Петър Александров. Освен него, като титуляри започнаха още Иван Капитанов, Павел Парушев, Мартин Ставрев и Евтим Димитров. След почивката пък в игра се появиха Радослав Иванов и Златин Узунов. Именно двама от юношите реализираха две от трите попадения – Евтим Димитров и Златин Узунов.

Срещата започна с много активна игра на Черноморец. Това даде резултат в 14-ата минута, когато Евтим Димитров засече центриране отляво, пращайки топката под гредата за 0:1. В 25-ата минута Илия Русев се отскубна сам срещу вратаря и удвои аванса на гостите. Петър Кънчев можеше да направи резултата класически с атрактивна странична ножица, но вратарят на домакините изби. Евтим Димитров пък пропусна от чиста позиция.

В началото на втората част играещият треньор Слави Костенски изпълни чудесно фаул, но вратарят изби в корнер отиващата под гредата му топка. В 72-ата минута Илия Русев направи чудесен пробив отдясно и поднесе топката в наказателното поле на Златин Узунов, който стреля от движение, насочвайки топката в долния ляв ъгъл за 0:3. До края на мача домакините поеха инициативата. Стоян Стоянов успя да намали с прецизен изстрел извън наказателното поле. Въпреки натиска си обаче, Русокастро не успя да стигне до повече попадения.

Ръководството на Черноморец 1919 изказа своите благодарности на домакините за коректното отношение преди, по време и след срещата.

Състав на Черноморец 1919: П. Александров, Ив. Капитанов, П. Парушев, Сл. Костенски, К. Велиев, М. Ставрев, Ил. Иванов, М. Ралев, Ил. Русев, П. Кънчев, Евт. Димитров

Резерви: Р. Стоянов, Р. Иванов, П. Георгиев, Д. Тодоров, Зл. Узунов

Официално: ЦСКА 1948 представи Иван Иванов