Испания с лекота вкара четири на Израел в Хихон (ВИДЕО)

Израел вкара за първи път на испанска земя, "Ла Фурия" вече 53 мача няма загуба у дома в световните квалификации

Испания победи Израел с 4:1 като домакин на „Ел Молиньон” в Хихон и продължава да върви ръка за ръка с Италия в борбата за първото място в група G на световните квалификации. Тази вечер „Ла Фурия” допусна за първи път гол у дома срещу израелците, но Давид Силва, Витоло и Диего Коща бяха решили мача още преди това. В края остана време и Иско да се разпише с третото си попадение за Испания.

Серията на испанския отбор без загуба на свой терен в световни квалификации вече стана 53 мача след тази вечер.

Тиаго Алкантара разтресе напречната греда с мощна тупалка извън наказателното поле в 6-ата минута, а Витоло прати над целта добавката с глава.

В 13-ата минута испанците засрамиха своя съперник. Жорди Алба подаде през краката на защитник за Давид Силва, който се обърна и от малък ъгъл вляво вкара през краката на вратаря Офир Марсиано – 1:0.

Израел направи две опасни атаки след грешки на Пике и Алба, но ударите бяха неточни. В 43-ата минута Рафаелов беше много близо до изравнителен гол, но Де Хеа спаси в далечния ъгъл.

В добавеното време на първата част Витоло отправи лощ изстрел по земя след пас на Тиаго вдясно, но вратарят Марсиано се справи ужасно и позволи топката да мине под ръката му и  бавно-бавно да се търкули зад голлинията за 2:0.

Шест минути след почивката Марсиано отново беше виновен и за третия гол. Той остана да се чуди пред голлинията дали да скача да боксира едно центриране от корнер на Тиаго и Диего Коща не го чака, а с глава направи 3:0.

После нападателят на Челси свали центриране на Карвахал за Давид Силва, чийто удар срещна гредата.

Израел отбеляза историческия си първи гол като гост на Испания в 76-ата минута. Гершон с глава преодоля Де Хеа след корнер, но топката срещна лявата греда, само за да се върне към Лиор Рафаелов, който с всичка сила изстреля под гредата за 3:1.

Две минути преди края резервата Иско проби отляво, нагласи си на десния крак и вкара в близкия ъгъл, докато вратарят се хвърли да покрива далечния за крайното 4:1.

Испания и Италия водят в групата с по 13 точки. Израел е трети с 9, Албания има 6.