Франция покори Люксембург неочаквано трудно (ВИДЕО)

Бивш цесекар вкара на Лорис, но „петлите” биха на „Жози Бартел” с 3:1 с два гола на Жиру

Франция победи неочаквано трудно аутсайдера Люксембург с 3:1 като гост и си върна аванса от три точки на върха пред Швеция в нашата група А от световните квалификации за Мондиал 2018 в Русия. Бившият нападател на ЦСКА Орелиен Жоаким вкара на Уго Лорис от дузпа, но две попадения на Жиру и едно на Гризман от втора дузпа донесоха резонния успех за „петлите”.

България запази своите шансове с чудесен и изненадващ успех с 2:0 над Холандия на "Васил Левски".

Оливие Жиру с глава отправи първия точен удар за французите в осмата минута на стадион „Жози Бартел”, а Гризман от фаул завъртя малко над напречната греда. Антони Морис получи контузия в коляното, спирайки друг удар на Гризман и бе сменен принудително.

Халфът на Люксембург Марио Муч загуби евтино топката в 28-ата минута, Гризман изчака спринта на Джибрил Сидибе по фланга и десният бек поднесе идеално центриране за Оливие Жиру, който отблизо откри резултата.

После настъпиха вълнуващи и хаотични минути. Полузащитникът на ПСЖ Блес Матюиди направи дузпа с необмислена намеса и въпреки голямото забавяне на играта заради травма на Жиру, бившият „армеец” Орелиен Жоаким на трепна и след подновяването прати Уго Лорис в грешния ъгъл за 1:1.

Само две минути след това Даниел Алвеш да Мота повали Сидибе в наказателното поле и французите също получиха дузпа. Вратарят Морис позна ъгъла и дори докосна с ръка изстрела на Антоан Гризман в десния ъгъл, но той бе прекалено силен – 2:1.

В края на полувремето „петлите” направиха бърза контра и хубав шут на Матюиди срещна далечната греда.

Люксембург започна обнадеждаващо и втората част с моменти, в които всяваше смут в защитата на своя именит гост. Нова френска контра трябваше да завърши с гол, но ударът на Матюиди след меко центриране на Дембеле от аутлинията беше избит пред голлинията.

13 минути преди края Оливие Жиру реши всичко с втория си гол, засичайки центриране на бека на Монако Бенжамен Менди от лявото крило.

В добавеното време нападателят на Арсенал се ядоса на себе си, че не можа да оформи хеттрик и направи пропуск от чиста позиция.

Франция води в групата еднолично с 13 точки, Швеция има 10, България вече има 9 и изпревари холандците, които остават със 7.