Добър мач за Везенков при победа на Барса в Евролигата

Барселона се наложи у дома над Макаби Тел Авив

Българският баскетболист Александър Везенков направи добър мач при победата на Барселона над гостуващия Макаби Тел Авив със 76:61 (42:30) в среща от предпоследния 29-ия кръг на Евролигата. Везенков игра 20:45 минути като резерва и записа 13 точки, 4 борби и 1 асистенция.

Анте Томич беше най-полезен за испанците с 15 точки, 6 борби и 6 асистенци. Гал Мекел се отличи с 18 точки и 7 асистенции за израелците, но и двата отбора нямат шансове за продължат на четвъртфиналните плейофи.

Барселона е 11-и с 12 победи и 17 поражения, а Макаби Тел Авив е 14-и с 10 успеха и 19 загуби.

Турският Дарушафака спечели драматично срещу Брозе Бамберг като гост с 99:97 след продължение (84:84, 40:29) и запази шансове да попадне в топ 8 и да се класира за директните елиминации. Германците имаха аванс от 47:33 три минути след началото на третата четвърт, но постепенно бяха застигнати. Люк Харангоди изравни за гостите за 84:84 с тройка 24 секунди преди края, а със сирената Дариус Милър пропусна да донесе успеха на германците. В продължението Бамберг поведе с 94:91, но отново не успя да удържи аванса си.

Така Дарушафака записа 15-и успех в надпреварата и заема деветото място във временното класиране, но може да изпревари осмия Цървена Звезда при домакински успех срещу сърбите в последния кръг. Брад Уонамейкър направи отличен мач при победата в Германия с 30 точки, а Уил Клайбърн добави 26 точки. За Брозе с 15 точки завърши Фабиен Козьо, а Никоз Зисис допринесе с 11 точки и 11 асистенции.

Анадолу Ефес се наложи над гостуващия Олимпиакос със 77:69 (43:36), като и двата отбора продължават в елиминациите. Тома Юртел беше най-резултатен за турците с 18 точки, а за гърците с 16 точки и 9 борби завърши Йоргос Принтезис.

ОБЗОР: Балкан би Черноморец с точка разлика