Автгол в края самоуби Сасуоло срещу Лацио

Лациалите се бетонираха на четвъртото място

Лацио победи много трудно Сасуоло като гост и се доближи само на три точки от третия Наполи. Римският тим надделя с 2:1 на "Мапей Стейдиъм", като победният гол бе отбелязан от защитника на домакините Франческо Ачерби в 83-та минута. Преди това Чиро Имобиле бе изравнил, след като Берарди даде аванс на неровердите.

След равностойни първи 20 минути, младото острие на Сасуоло Доменико Берарди реализира дузпа, след като Стракоша събори съперник в наказателното поле.

Три минути преди почивката Лацио успя да се върне в мача след като Андерсон намери с хубав пас Имобиле, а нападателят от малък ъгъл успя да прониже стража на домакините.

След почивката Лацио показа по-добра игра, но така и не успяваше да отбележи. За тяхно щастие, Франческо Ачерби се погрижи за това с автогол. Защитникът се опита да пресече остро центриране от аут линията, но за нещастие го прати в собствената си врата.