Започна първият кръг на шампионата по мотокрос в България

103 пилота от България, Румъния и Турция участват в 1-ия кръг на Републиканския ни шампионат по мотокрос в с.Порой, Поморие.

През днешния ден на отличното подготвеното трасе се състояха свободните тренировки, квалификациите и първия манш в клас МХ.

С най-добри времена от квалификациите:
МХ 65 - Виктор Бориславов (2:17:30 минути, КТМ, Мото спорт Варна)
МХ 85-  Николай Малинов (2:00:06 минути, КТМ, МСК Севлиево)
МХ2 – Хакан Халми (1:51:41 минути, КТМ, МСК Севлиево)
МХ1 – Адриан Радуца, Румъния ( 1:49:85 Ямаха)
МХ – Юлиан Райчев (1:59:01 , Кавазаки, МСК Панчо рейсинг тийм)

В първия манш от програмата на кръга в МХ на стартовата бариера застанаха точно 40 пилота, които попълниха местата до последната възможна позиция на старта. Отлично начало за завърналия се след контузия Мартин Тодоров (КТМ, Еър макс рейсинг), който поведе колоната и държа лидерската позициа до средата на манша, когато беше изпреварен от Владимир Попов (Кавазаки, НСА моторспорт).

Вероятно и умората си каза думата защото Тодоров „върна” газта , но трябва да отбележим и майсторското каране на Попов през цялото време. Втори финишира именно Мартин Тодоров, оставайки на близо половин минута зад победителя. Трети завърши Атанас Петров (КТМ, АИТ рейсинг тийм).

Времената на първите трима :
Владимир Попов – 19:19:48
Мартин Тодоров- 19:47:45
Атанас Петров – 19:49:63

Утре / неделя / от 10:30 е официалното откриване на Гран При Поморие, а след него са и останалите състезателни маншове.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)