Джеко продължи гонитбата на Рома с Ювентус (СНИМКИ)

Рома победи с 2:0 Емполи и се доближи на пет точки зад Юве

С два гола на Един Джеко Рома победи с 2:0 Емполи на "Стадио Олимпико" и записа трети пореден успех в Серия А.

Успехът на "римските вълци"  не дойде никак лесно, след като гостите показаха много стойностна игра, но класата римляните се показа на два пъти, което бе достатъчно.

След контузията на Де Роси и наказанието на Кевин Строотман, Раджа Нианголан бе поставен в основата на халфовата линия на Рома заедно с Леандро Паредес.

Изненадващо, тусканци започнаха доста силно. Войшчех Шчезни събори Тиам в наказателното поле, но дузпата не бе дадена, тъй като преди това беше вдигнат флаг за засада. В следващите минути младият нападател продължи да тормози защитата на римляните.

Въпреки това в 12-та минута Паредес изпълни перфектно корнер и след разбъркване топката се отби в коляното на Джеко, което бе достатъчно да я прати във вратата.

След половин час игра Паредес, Фацио и Пероти имаха отлични шансове за нов гол, но Скорупски се намеси много добре.

В 32-та минута Омар Ел Кадури стреля много опасно, но ударът му мина на сантиметри от гредата на Шчезни.

Веднага след почивката Марилунго успя да затрудни стража на домакините, а Рома отговори подобаващо с втори гол на Джеко в 56-та минута. Босненецът беше намерен от Салах, който с глава върна към малката пелантерия, а от там Джеко не сбърка.

Веднага след това Крунич и Тиам се опитаха да върнат едно попадение, но първият стреля неточно, а французинът бе спрян от Шчезни.

В 70-та минута Салах на два пъти можеше да оформи класическа победа за Рома, но опитите му не бяха достатъчно точни. В самия край Бушел също се опита да отбележи почетно попадение за Емполи без успех.

Със спечелените три точки Рома се доближи на пет точки до Ювентус, но бианконерите още не са изиграли срещата си от кръга. Емполи пък остават 17-ти – на седем точки от зоната на изпадащите.