Милан се препъна в битката за Европа след точка срещу последния (резултати+репортажи)

Ивайло Чочев с цял мач за Палермо, а Тонев не игра при победа на Кротоне

Милан се провали при гостуването си на последния в Серия А Пескара и завърши 1:1 на "Адриатико". Росонерите трябваше да правят пълен обрат, след като си отбелязаха автогол още в 12-та минута, но съумяха единствено да спасят точката.

Още в 3-та минута Карлос Бака стреля по посока на Фиорило, но неточно, а след това Пескара успя да задържи повече топката. При контраатака в 12-та минута, „делфините“ изпратиха силно топката напред, където Палета бе притеснен от нападател на домакините и върна прекалено силно към Донарума, а младият страж на гостите допусна топката да мине под крака му и да влети в мрежата.

Студеният душ за „росонерите“ ги накара да хвърлят още повече сили в атака, но нападенията им не затрудняваха особено домакините. Така се стигна до 41-та минута, когато Деулуфеу проби мощно в свой стил и стреля от малък ъгъл, но топката бе избита от вратаря. Защитата на Пескара обаче не успя да изчисти добре и Пашалич се възползва, отбелязвайки ефектно с шут от въздуха.

След почивката Милан продължи с по-добрата игра, но опасните ситуации пред Фиорило липсваха. В 76-та минута бившият любимец на феновете на Пескара Джанлука Лападула стреля опасно, но стражът улови.

В 86-та пък Романьоли нацели лявата греда на Пескара след перфектно центриране от пряк-свободен удар. В последните минути наказателното поле на домакините бе обсадено от Милан, но до гол не се стигаше. В третата минута на продължението Лападула изскочи сам срещу вратаря, но от малък ъгъл стражът изби.

Така Милан остават седми на точка зад Интер, но и с мач повече. Разликата от последното място за влизане в Лига Европа пък стана четири точки.

Ивайло Чочев игра пълни 90 минути при загубата на Палермо у дома от Каляри с 1:3.

Домакините започнаха много добре срещата и доминираха до 40-та минута, като в 26-та Джанкарло Гонзалез откри. След почивката обаче Артур Йонита успя да изравни в 48-та минута, а Марко Бориело оформи за 1:2 половин час преди края, а в 89-та минута отново Йонита вкара за 1:3.

Александър Тонев остана цял мач на пейката при победата с 2:1 на Кротоне срещу Киево.  След равностойно първо полувреме Кротоне успя да поведе в 51-та минута чрез Джанмарко Ферери, но Киево изравни доста бързо – в 57-та с попадение на винаги точния Пелесиер. Азвръзката бе оставена за последните минути, когато в 82-та Диего Фалчинели успя да отбележи ценния гол, който оставя надеждите на кротонци за оцеляване живи.