Лацио загуби реванша с Рома, но резервира билети за финала на Купата (СНИМКИ+ВИДЕО)

Римските клубове заформиха трилър на "Олимпико", от който Лацио се оказаха печеливши

Рома победи с 3:2 Лацио в мача-реванш от полуфиналите за Купата на Италия, но "римските вълци" отпаднаха от турнира след поражението в първия мач с 0:2. Днешните символични гости на два пъти повеждаха в резултата и макар да загубиха, вече чакат да разберат името на съперниците си на финала в края на май.

Първото полувреме премина под пълната доминация на Рома, които рядко допускаха Лацио да владее топката, а гостите очевидно бяха излезли с идеята да бранят двата си гола аванс.

Около 20-та минута пред вратата на Стракоша бе доста опасно, като Един Джеко (на два пъти) и Стефан Ел Шарауи стреляха опасно.

В 37-та минута обаче Лацио успя да добави още един гол в общия си аванс. Милинкович-Савич успя да се възползва от отбита топка от Алисон, след като преди това защитата на Рома не успя да се ориентира при контраатака на лациалите.

В 43-та минута Рома успя да върне попадението чрез Ел Шарауи, които се възползва от лошо изчистване на центриране отдясно и от воле изравни.

След почивката Лацио смени тактиката и реши да се надиграва с градския си съперник. Това даде резултат и Рома стоеше далеч от вратата на противника. В 56-та минута Чиро Имобиле успя за втори път да изведе лациалите напред, след като бе намерен с перфектен пас зад изнесената защита на Рома и сам срещу Алисон нямаше проблеми.

В 66-та Салах отново върна „римските вълци“ в играта, след като довкара отбил се в гредата удар на Ел Шарауи и изравнявайки за 2:2.
В отчаян опит за вкарване на нужните три гола, Спалети пусна в игра Франческо Тоти и Паредес, като това даде резултат в 90-та минута, когато отново Салах отбеляза и изведе Рома напред, но до друго попадение не се стигна.

Така Лацио стана първият финалист в Купата на Италия, а на финала те очакват победителят от другата полуфинална двойка - Наполи-Ювентус.