Монако е полуфиналист за Купата на Франция (ВИДЕО)

Лидерите в класирането на Лига 1 надвиха Лил у дома

Монако е вторият отбор, осигурил си класиране за полуфиналите на турнира за Купата на Франция.

След като по-рано днес Гингам продължи напред, сега и лидерите в класирането на Лига 1 си осигуриха участие в следващата фаза след домакински успех с 2:1 над Лил.

„Монегаските” загубиха финала за Купата на лигата през уикенда след тежка загуба с 1:4 от Пари СЖ, но сега спечелиха благодарение на два гола, дело на Валер Жермен.

26-годишният футболист се разписа в рамките на 10 минути, след като в 35-ата откри, а в 45-ата удвои.

Междувременно пък гостите останаха с човек по-малко, защото Аркус бе изгонен в 40-ата минута.

В заключителната част на срещата на терена се появи възстановеният голмайстор на домакините Радамел Фалкао, а в добавеното време Ел-Джази оформи крайното 2:1.

Луис Енрике: Не бързаме да станем шампиони

Треньорът на ПСЖ обяви, че целта е отборът да вземе титлата, но не държи това да е много рано