Челси спечели дербито на грешките с Манчестър Сити и посяга към титлата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Еден Азар вкара и двата гола за лондочани при 2:1, а Куртоа подари гол на "гражданите"

Челси направи поредната огромна крачка към титлата във Висшата лига като спечели дербито срещу Манчестър Сити с 2:1 пред над 40 000 зрители на своя „Стамфорд Бридж” в междинния кръг. Еден Азар откри рано след рикоширал удар, а Тибо Куртоа подари изравнителния гол на Серхио Агуеро. Още преди почивката Педро спечели дузпа, Азар изпълни много зле, но имаше късмет да вкара при добавката след спасяването на Уили Кабайеро.

Челси води със 7 точки пред втория Тотнъм, който обърна Суонзи в последните секунди в Уелс за 3:1. За първи път в своята мениджърска кариера Пеп Гуардиола допуска шест загуби за първенство в един сезон, а Антонио Конте уверено държи курса към шампионската титла. За първи път Гуардиола загуби и двата мача срещу един съперник в рамките на един домашен сезон.

Лондочани допуснаха шокираща загуба от Кристъл Палас у дома през уикенда и днес искаха да се върнат на победния път. „Гражданите” натрупаха три поредни равенства и загуба днес значеше край на мечтите за титла.

Конте заложи отново на 3-4-3, но леко прекрои изпълнителните и постави Аспиликуета като десен бек, а Педро бе пратен в атакуващото трио.

В 10-ата минута именно Сесар Аспиликуета проби по десния фланг и подаде на Еден Азар, който веднага стреля, а лек рикошет в Компани заблуди Кабайеро, но пак вратарят имаше вина за този много важен гол за 1:0.

Лош пас на Сане към Агуеро провали чудесна контра трима на двама. Фернандиньо изпробва силата на удара си и накара Куртоа да парира.

Челси оставяше инициативата на своя гост, но Тибо Куртоа се провали с едно изчистване в 26-ата минута и насочи право в Давид Силва, който се втурна напред и стреля, Куртоа изби, но добавката на Агуеро спря в мрежата за 1:1. Този гол изцяло тежеше на съвестта на белгийския страж.

Две минути по-късно Куртоа показа и другата си страна като излезе бързо и затвори Сане, който беше изведен от Давид Силва.

Нова индивидуална грешка промени мача в 34-ата минута, когато Фернандиньо спъна ненужно Педро в наказателното поле. Еден Азар би много лошо от бялата точка, но имаше късмет, че избиването на Кабайеро върна топката към него и той от втори опит пак даде преднина на Челси – 2:1.

Конте опита, и много успешно, да намали головите заплахи в мача като пусна Неманя Матич в центъра и затвори играта. Домакините се бранеха подредени отзад, а Сити се мъчеше да пробие през синия блок.

Центриранията към наказателното поле не работеха за „гражданите”, а Челси изпусна възможност да затвори мача с изстрел над целта на Азар при пас на Фабрегас.

Чак в добавеното време Сити стигна до реални две възможности за изравнителен гол при отлично центриране на Нолито, но Агуеро на втората греда видя как Куртоа спасява. При последвалия корнер Джон Стоунс пред вратата от няколко метра стреля над целта и Челси ликуваше.

Челси е на върха със 72 точки, Тотнъм е втори с 65, докато Сити остава 4-ти с 58. Ливърпул също не победи след 2:2 у дома с Борнемут и е трети с 60.