Пирин започна ударно плейофите с победа над Нефтохимик (ВИДЕО+СНИМКИ)

Вуйчо Ваньо направи обрата пълен в Благоевград и "орлетата" дръпнаха с 11 точки пред третия в група "Б"

Пирин спечели първия мач от плейофите в група „Б”, като „орлетата” се наложиха с 2:1 над гостуващия Нефтохимик. Тимът от Благоевград вече има преднина от 11 точки пред третия в групата и при оставащи 5 мача има отлични шансове за оцеляване в елита и евентуално борба за турнира Лига Европа. Нефтохимик поведе в мача още в 6-ата минута чрез Иван Вълчанов. В края на полувремето капитанът Попев върна равенството, а ветеранът Иван Цветков направи обрата пълен с гол от дузпа в 74-ата минута. В класирането Пирин излиза на първо място в плейофна група "Б" с 37 точки, втори е Берое с 35, третата позиция е за Нефтохимик с 26 точки, последен е Горна Оряховица с 22.

Пирин започна силно мача и се хвърли в атака още от първите минути на срещата, но опитите на „орлетата” да пробият отбраната на Нефтохимик  с центрирания не сработи през първите 45 минути.

„Шейховете” пък  разчитаха на бързи контри, а в 6-ата минута гостите поведоха в резултата при индивидуален рейд на Вълчанов. Иван Вълчанов проби отдясно, като мина лесно покрай капитана Попев и с плътен шут матира Макенджиев.

Дюлгеров в 17-ата се изяви отлично в отбрана и даде начало на контраатака за Нефтохимик, топката бе пусната в предни позиции за Живко Петков, но Макенджиев бе покрил добре ъгъла си и отрази шута.

Пирин владееше повече и събитията се развиваха предимно пред вратата на бургазлии, но опасните ситуации бяха почти изцяло пред Макенджиев. В 34-ата Живко Петков направи фрапантен пропуск, който го накара да се хване за главата. Траянов върна толкова слабо към Макенджиев, че всъщност изведе Петков в предни позиции, нападателят имаше достатъчно време да си нагласи топката и да стреля, но изненадващо за самия него не успя да порази целта.

Пирин хвърли много усилия в атака през първото полувреме, но едва малко преди почивката домакините бяха възнаградени с попадение. Станислав Костов владееше в близост до пеналта и разви атаката на „орлетата” наляво към капитана Попев, който навлезе в пеналта и в движение засече, пращайки във вратата на „шейховете”.

Устремът на Пирин продължи и след почивката, като в 48-ата единствено  навременен шпагат на Грънчов успя да забави устрема на Станислав Костов, който излизаше сам срещу вратаря.

При центриране от корнер отбраната на Нефтохимик не покри Иван Цветков и опитният футболист стреля с глава, но малко не му достигна да огорчи за втори път „шейховете”.

В 73-ата минута Пехливанов игра с ръка в наказателното поле, а главният рефер бе близо до ситуацията и свири дузпа, която секунди по-късно бе изпълнена точно от Иван Цветков и Пирин поведе с 2:1.

В последната минута от редовното време Стилиян Николов можеше да се запише сред голмайсторите, но прати топката в гредата.

Пирин удържа преднината си и затвори мача при резултат 2:1 в своя полза.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)