Милан показа мускули срещу Чочев, Интер се издъни (ВИДЕО+СНИМКИ)

Битката за Европа в Серия А се заплете

Милан победи с категоричното 4:0 копещият все по-дълбоко дъното отбор на Палермо. Йвайло Чочев игра цял мач за гостите от Сицилия, но не успя да помогне с кой знае какво на своя тим.

Росонерите решиха всичко в двубоя още преди да са изминали и първите 45 минути, след като първо в 6-та минута Сусо отбеляза по перфектен начин от пряк-свободен удар, а в 19-та Марио Пашалич удвои, след като бе намерен на далечната греда именно от испанското крило на Милан и успя да засече топката в мрежата.

Класическият резултат оформи Карлос Бака по-малко от 10 минути преди почивкатa. Колумбиецът бе намерен от Калабрия в наказателното поле и с точен удар с глава покачи на 3:0.

След почивката Палермо отново беше боскова круша за домакините и единствено липсата на  малко по-сериозно желание от страна на росонерите, лишиха розовите от поне нови три гола. В 70-та минута Жерар Деулуфеу пое топката мало след центъра, напредна без проблеми към наказателното поле и с вътрешната част на крака прати неспасяемо топката в долния ляв ъгъл на Фулинати.

Кротоне хвърли бомбата на кръга, след като в домакинството си на Интер спечели всичките три точки с резултат 2:1.

Първото полувреме премина под пълния контрол на домакините и между 18-та и 22-та минута Диего Фалчинели на два пъти матира Ханданович.

След почивката Кротоне очаквано се затвориха да пазят преднината си, а в 65-та минута защитата се пропука и Д‘Амброзио намали до 2:1, но това не стигна за частичния обрат и тима на Стефано Пиоли записа втора поредна загуба в Италия.

Рома нямаше никакви проблеми и взе класичеки успех срещу Болоня.

Въпреки равностойното притежание на топката, „римските вълци“ бяха далеч по-добрият отбор и до почивката вече имаха аванс от два гола чрез Федерико Фацио и Мохамед Салах. В 75-та минута пък Един Джеко продължи головата си серия през този сезон, за да оформи класическата победа.