Кристъл Палас посочи вратата на Венгер с класика над Арсенал (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Орлите” с първа победа в лондонското дерби от 1994 г. насам, феновете им молят Арсен да остане

Кристъл Палас постигна първа победа в лондонското дерби с Арсенал от 1994 г. насам.

„Орлите” спечелиха с класическото 3:0 у дома в мач от XXXII кръг на Висшата лига, а за последно триумфираха вкъщи срещу „топчиите” през далечната вече 1979 година.

С две асистенции се отличи Вилфред Заха, докато гостите отново показаха старата си слабост и не можаха да стигнат до гол, въпреки териториалното си предимство.

Феновете на домакините пък помолиха с възгласи Арсен Венгер да остане начело на Арсенал, тъй като контрактът на френския специалист изтича през лятото и все още не е ясно дали ще бъде подновен.

След понеделник вечер обаче е по-вероятно ръководството на „артилеристите” да преосмисли решението си да предложи нов договор на Венгер.

Неговият тим се оказа в ролята на догонващ още в 17-ата минута, когато Андрюс Таунсен откри резултата, засичайки пас на Заха.

Арсенал отговори подобаващо, но Алексис Санчес пропусна две добри възможности.

Малко преди края на първата част пък удар на Кристиан Бентеке бе спасен от Емилиано Мартинес, който бе на вратата на Арсенал заради травмите на Петър Чех и Давид Оспина.

Кристъл Палас започна по-добре след паузата и гол на Кристиан Бентеке бе отменен заради засада, ала в 63-ата минута Йоан Кабайе удвои преднината след подаване на Заха.

Само пет минути по-късно домакините получиха дузпа за нарушение на Мартинес срещу Таунсен и Лука Миливоевич я превърна в гол, за да оформи класическото 3:0 с дебютното си попадение за „орлите”.

След победата си те вече имат 37 точки, на цели 9 от изпадащите, докато Арсенал остана с 54 т. в своя актив на шестата позиция, изоставайки със 7 от четвъртия Манчестър Сити.

Алегри: Реал или Байерн ще спечелят Шампионската лига