Венци Христов спря лошата серия на Нафтата (ВИДЕО)

Бургазлии отмъкнаха точка от Горна Оряховица

Гол на завърналия се Венци Христов спря серията на Нефтохимик от три поредни загуби след 1:1 в Горна Оряховица срещу местния Локомотив във втория кръг на група „Б” от втората осмица. Нападателят откри при контра, но с изравнително попадение на Аристоте Ндонгала, дошло след грешка на вратаря Янко Георгиев преди почивката, домакините записаха равенство след двата последователни успеха.

Двата отбора регистрираха трето поредно реми в сблъсъците помежду си в Първа лига през този сезон (0:0, 1:1 и 1:1). И останаха далеч от водачите в групата Пирин и Берое.

Гостите проведоха успешно контраатака в 21-ата минута и откриха резултата. Влади Романов бе изведен на скорост по лявото крило, напредна бързо и комбинира с непокрития в пеналта Венци Христов, който засече, отбелязвайки с помощта на гредата.

Бившият таран на Берое и Левски тъкмо се завърна в строя след контузия и четвъртия си гол този сезон с екипа на бургазлии.

Домакините реагираха и създадоха три последователни ситуации, но колебливият до момента вратар Янко Георгиев се справи.

Но в 36-ата минута увисна при центриране на Бен Отман от фаул и Ндонгала го изпревари с глава за 1:1, като халфът от ДР Конго отбеляза в трети пореден мач и общо четвъртия си гол този сезон.

През второто полувреме „железничарите” продължиха да притежават повече топката. Положенията обаче липсваха. Така се стигна до 69-ата минута, когато Кифуети засече в гредата центриране на Ндонгала отляво.

Така, Локо ГО (26 точки) и Нефтохимик (27 точки) справедливо поделиха точките, но останаха далеч от водачите в плейофна група „Б” Пирин (37 точки) и Берое (35 точки), които играят утре в Стара Загора.

Съгласно регламента, първите два тима от двете плейофни групи попадат в потока за Лига Европа, спасявайки се, докато останалите на последните две ще играят баражи за оцеляване.

Relegation Round, Group B

Поз   Отбор М П Р З ОГ   ДГ Г.Р. Точки
1 0 Пирин 27 11 4 12 32 : 37 -5 37 Плейоф
2 0 Берое 27 10 5 12 29 : 31 -2 35 Плейоф
3 0 Нефтохимик 1962 Бургас 28 7 6 15 29 : 40 -11 27 Плейоф за изпадане
4 0 Горна Оряховица 28 6 8 14 26 : 42 -16 26 Плейоф за изпадане

Ники Михайлов и Живко Миланов минаха изпити на "Герена"

На двамата им предстои дипломиране в Национална спортна академия "Васил Левски"