След безредиците: Лион обърна Бешикташ за 74 секунди (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Хлапетата" се поздравиха със заслужена победа

Олимпик Лион постигна домакински обрат и победа с 2:1 срещу Бешикташ в първия ¼-финален сблъсък между двата тима от турнира Лига Европа.

Началото на срещата във Франция закъсня с 40 минути, тъй като фенове на гостите предизвикаха безредици на стадиона.

До тях се стигна, след като турски привърженици, сдобили се с билети за други сектори, започнаха да замерят с различни предмети публиката на домакините.

Това принуди много от французите да навлязат на игрището и се наложи организаторите да отложат първия съдийски сигнал.

В крайна сметка се намесиха стюардите, един от които е пострадал, а и футболистите на двата тима помогнаха за усмиряването на феновете.

Мачът започна чудесно за гостите и още в 15-ата минута те откриха резултата чрез Райън Бабел. Холандецът се възползва от подаване на Андерсон Талиска и вкара своя трети гол в последните си 83 игрови минути в Лига Европа.

Впоследствие „хлапетата” натиснаха в опит да изравнят, но не успяха да го сторят до почивката, тъй като удар на Набил Фекир срещна гредата.

Лион продължи да атакува и след паузата, а в 64-ата минута удар на Матьо Валбуена премина на сантиметри от целта.

Малко по-късно пък Алекс Лаказет отне една топка и остана сам срещу вратаря, след което го преодоля, но не можа да улучи целта от малък ъгъл.

Не след дълго домакините стигнаха до корнер и удар с глава на Корентен Толисо срещна напречната греда.

В крайна сметка логичното се случи в 83-ата минута, когато именно Толисо се оказа най-съобразителен в наказателното поле след центриране от статично положение и отблизо изравни резултата – 1:1.

Точно 74 секунди по-късно вратарят на гостите Фабрисио Родригес реши да финтира в пеналта и топката му бе отнета от Жереми Морел, който вкара първия си гол от две години насам и оформи крайното 2:1.

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)