Два гола на Ди Мария носят трите точки на ПСЖ в Анже (ВИДЕО)

Кевин Трап също помогна на "принцовете" на "Раймон Копа"

С два гола на Анхел ди Мария ПСЖ постигна шестата си поредна победа в Лига 1 и временно се изравни с лидера Монако след 2:0 като гост на Анже в първи мач от 33-ия кръг.

На стадион „Раймон Копа” в Анже домакините се противопоставиха, но спасяванията на Кевин Трап и хладнокръвието на Ди Мария наклониха везните в полза на по-класния състав.

В 11-ата минута вратарят на гостите от Париж трябваше да вади с пръстите си силен удар на Пепе.

Анхел ди Мария изпълни великолепно свободен удар в 28-ата минута и откри резултата. Аржентинецът отбеляза 4 попадения от свободен удар, откакто пристигна в Париж, повече от всеки друг играч.

Трап още веднъж се изяви солидно под рамката, като разколеба и Сантамария в 38-ата минута.

Двайсетина минути преди края Кевин Трап се отличи със страхотна намеса, вадейки в корнер удар под гредата на Шейх Н’Дойе с глава.

С втория си гол, паднал в 84-ата минута, Анхел ди Мария сложи точка на спора. Крилото завърши успешно контраатака, като получи отляво в наказателното поле и с нисък удар изненада Летелие.

ПСЖ събира 74 точки и сега се надява, че Монако ще сбърка при домакинството си на предпоследния Дижон в събота. Анже (39 точки) остава на 12-ата позиция, като не изглежда застрашен.