Манчестър Сити се качи на трето място с три гола след почивката на "Сейнт Мерис" (ВИДЕО)

Компани, Сане и Агуеро беелжат за 3:0 над Саутхемптън

Манчестър Сити измести Ливърпул от третата позиция във Висшата лига след три гола през втората част за успеха с 3:0 над Саутхемптън на „Сейнт Мерис”. Головете отбелязаха капитанът Венсан Компани, Лерой Сане и Серхио Агуеро.

Маноло Габиадини се завърна сред титулярите на „светците”, а „гражданите” владееха инициативата, но през цялата първа част не съумяваха да създават добри голови ситуации. Те имаха една такава в самото начало, но волето на Агуеро беше неточно на втора греда след мекото центриране на Клиши отляво.

Саутхмептън изпусна най-доброто положение през първата част с безхаберен удар много високо над целта на Душан Тадич от чиста позиция фронтално пред вратата след пас на Маноло Габиадини отляво.

Клаудио Браво отново беше колеблив при така важната за Гуардиола игра с крака на вратаря и това носеше напрежение в защита за гостите. Браво изби едно центриране отляво, то стигна от другата страна до Седрик Соареш, но Фернандиньо блокира изстрела с тялото си.

В 37-ата минута Лерой Сане се откъсна срещу вратаря Фрейзър Форстър и чукна топката покрай него, след което беше закачен от Форстър, който все пак успя и да избие леко топката и само това го спаси от дузпа, като вместо това реферът даде само корнер.

Уорд-Праус би малко над врата в началото на втората част, а Форстър изби тупалка на Хесус Навас под гредата в корнер. Именно при този корнер на Давид Силва Венсан Компани се пребори с пазача си и с глава отбеляза почти в средата на вратата през Форстър за 1:0. Това беше първи гол за капитана на Сити в Премиършип от август 2015-а насам.

Компани се пребори за топката и при друг корнер в 61-ата минута, но ударът този път беше париран. Стивънс пък блокира изстрел на Давид Силва пред вратата. Саутхемптън отвърна с удар с глава на Мая Йошида в ръцете на Браво.

„Гражданите” решиха мача 13 минути преди края чрез проблясък на Де Бройне, който между двама чукна за свой съотборник и се устреми зад центъра, получи отново и напредна, а после в точния момент сви топката отдясно към дузпата за Лерой Сане, който без проблеми покачи на 2:0.

Душан Тадич изпусна да върне интригата и само три минути след втория си гол, Сити вкара и трети. Де Бройне проби отдясно отново и центрира меко за Агуеро, който между двама бранители вкара с глава на метър от вратата за 3:0. Това е 11-и гол на Кун в последните му 11 мача във всички турнири.

Манчестър Сити е трети с 64 точки и остави зад себе си Ливърпул (63) в битката за топ 4. Евертън е пети с 57, но има цели три мача повече от Манчестър Юнайтед, който също е с 57.