Наполи мина три пъти на "зебра" (ВИДЕО)

Неаполитанците пристискат втория Рома след 3:0 над Удинезе на "Сан Паоло"

Наполи не успяваше да вкара за 45 минути, но се отпуши след почивката и вкара три път за 3:0 над Удинезе на „Сан Паоло”, за да се доближи на две точки зад втория Рома и на 10 зад лидера Ювентус.

Още в 28-ата минута Емануел Баду получи жълт картон за балтия срещу Мертенс. След серия корнери Наполи стигна само до удар с глава на Раул Албиол върху мрежата зад напречната греда.

Втората част беше друга история, защото почти веднага след рестарта Жоржиньо пусна пас в коридор за Дрис Мертенс и белгиецът вкара на излезлия да го среща Карнезис.

Удинезе можеше да изравни, но изстрел на Дуван Сапата, който е под наем точно от Наполи, срещна страничната далечна греда.

Секунди след това Наполи тръгна в атака с бившата „зебра” Алан, който отне на Али Аднан и  тупалка направи 2:0.

Наполи надуши кръв и бързо реши всичко. Карнезис спаси удар с петичка на Инсиние, добавката на Мертенс беше избита високо и от въздуха Кайехон направи 3:0 с воле. Така Наполи стана първият отбор в топ 5 първенствата на Европа, който има цели четирима играчи с по 10 гола или повече този сезон.

Наполи е трети със 70 точки и диша във врата на втория Рома (72). Ювентус е далеч напред с 80, докато Лацио изостана много назад с 61.

13 1 Киево 32 11 5 16 35:49 -14 38
Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)

"Нерадзурите" празнуват Скудетото по странен начин

Мусиала се възхищавал на Меси

"Имитирах го", призна халфът на Байерн Мюнхен

Дъмфрис се надява да поднови договора с Интер

Нидерландецът иска да остане още дълго на "Меаца"

Край на една ера: Легенда на Атлетик Билбао напуска след 15 години

Икер Мунияин обяви решението си в емоционално видео

Килиян Мбапе сменя позицията си в Реал Мадрид

Французинът оставя левия фланг на Винисиус

Лукаку може да остане в Рома, но само с нов наем

Челси обмисля варианта да остави белгиеца за още 12 месеца на "Олимпико"

Скандал с изнасилване разтърси Висшата лига!

Двама футболисти са задържани от полицията

Ман Сити се цели в рекорд на Манчестър Юнайтед в Шампионска лига

В момента "гражданите" са с 23 поредни мача без загуба

Германия откри специален полицейски център за Евро 2024

Той ще служи за контрол върху ситуацията в сферата на безопасността по време на турнира