Ливърпул измъкна ценни три точки от Уест Бромич (СНИМКИ+ВИДЕО)

Симон Миньоле и Роберто Фирмино носят успеха за мърсисайдци

Ливърпул победи Уест Бромич с 1:0 като гост в мач от 33-ия кръг на Английската Висша лига.

Голът на мърсисайдци падна точно преди почивката след точен удар с глава на Роберто Фирмино.

В 15-та минута гостите можеха да поведат, след като Коутиньо получи топката в зона, в която напредна към наказателното поле и намери Фирмино, но последният стреля встрани от целта.

В 24-та Мат Филипс намери Насер Кадили на далечната греда, но той не успя да нацели добре топката и опропасти страхотно положение. Малко след половин час игра Робсън Кану беше намерен зад гърба на защитата на Ливърпул, но ударът му бе право в тялото на Миньоле.

Постепенно гостите вдигнаха отново темпото и в самия край на първото полувреме Лукас Лейва отклони с глава центриране от тъча и намери на далечната греда Роберто Фирмино, който от няколко метра се разписа с глава за 1:0.

В 57-та минута Фирмино намери Милнър на далечната греда, но ударът на халфа от воле излетя високо над вратата.

Десет минути преди края пък Мат Филипс не успя да изравни от страхотно положение, след като Миньоле много бързо излезе и скъси ъгъла, с което отрази удара и спаси трите точки за мърсисайдци.

В последните минути на двубоя Уест Бромич се опита всячески да изравни, като вратарят им Бен Фостър на няколко пъти оставяше вратата си неохраняема и само лоши удари на футболистите на Ливърпул лишиха гостите от ефектни голове от дистанция.

Така Ливърпул си върна третото място, което Сити бе заел за кратко, събирайки 66 точки, докато УБА са осми с 44.