Фенове на Бастия се нахвърлиха на футболистите на Лион (ВИДЕО)

Мачът от 33-ия кръг в Лига 1 бе прекратен след две прекъсвания

Втори мач на Лион в рамките на седмица бе белязан с нахлуване на фенове на терена. „Хлапетата” гостуваха днес на Бастия в двубой от 33-ия кръг на Лига 1, но запалянковци на домакините влязоха на терена малко преди началото на срещата и се нахвърлиха върху футболистите на Лион. Това наложи бързото извеждане на играчите и на двата тима от терена. Дежурният делегат и съдиите са обсъдили ситуацията, а президентът на Лион Жан-Мишел Ола е дал предложение мачът да бъде отложен. Страстите своевременно са се успокоили и след 55 минути закъснение главният рефер дава начало на срещата.

Първото полувреме завършва при резултат 0:0, но малко преди играта да бъде подновена за втората част отново фенове излязат на терена, а футболистите на Лион категорично са отказали да доиграят мача.

Припомняме, че в четвъртък подобен инцидент се случи на друг двубой на Лион. В мача на „хлапетата” в Лига Европа срещу Бешикташ имаше инцидент с фенове на турския тим, които нахлуха на терена, а Жан-Мишел Ола призова Бешикташ да бъде наказан след инцидента и реваншът да бъде игран без публика.