Матюиди спаси ПСЖ от голям гаф срещу Метц (ВИДЕО)

"Принцовете" водеха с 2:0, но после се отпуснаха до 2:2 и имаха късмет да бият накрая с 3:2, вече са равни с Монако

Пари Сен Жермен постигна инфарктна, но жизненоважна победа с 3:2 като гост на 15-ия Метц и така се изравни на върха по точки с Монако, макар и с мач повече от „монегаските”. ПСЖ водеше комфортно с два бързи гола на Кавани и Матюиди в 33-ата и 36-ата минута, но Метц осъществи шокиращ обрат до 2:2 с попадения на Жуфре и Диабате в последния четвърт част и се наложи Блес Матюиди отново да се превръща в герой с гол с глава в добавеното време.

Метц беше взел само точка от предишните си три мача и имаше аванс от 5 пред опасната зона преди този мач. ПСЖ бе записал пет поредни победи над този съперник и гонеше общо осми пореден успех далеч от дома.

Шампионите изцяло доминираха, но им липсваха головите положения срещу много прибрания домакин. Лукас Моура направи първия голям пропуск в 24-ата минута след центриране на Максуел, който ще дойде през юни в България за мача на Бербатов и Фиго.

В първия половин час ПСЖ имаше топката в 86% от времето и най-сетне резултатът бе открит в 33-ата минута след ново центриране на Максуел от фланга, което този път беше намерено добре с глава от Единсон Кавани за 30-ия му гол в Лига 1 през сезона.

Три минути по-късно пак Максуел проби отляво и подаде на Матюиди, който вкара в средата за 2:0.

ПСЖ беше спечелил всички 11 мача, в които бе повел в първенството този сезон и явно това успокои Унай Емери, който след почивката извади Ди Мария и Лукас Моура.

За Метц в игра влезе Ян Жуфре в 76-ата минута. Само две минути бяха нужни на Жуфре да използва спечелен от Диабате пряк свободен удар, за да матира Кевин Трап над стената за 1:2.

Кавани беше изведен зад защитата от Верати, спря си, но пресили опита да прехвърли вратаря.

Небрежната игра на ПСЖ след почивката беше наказана още веднъж в 88-ата минута и Шейк Диабате протегна крак, насочвайки кълбото в долния ляв ъгъл след центриране на Исмайла Сар отдясно – 2:2 и бесен Унай Емери на тъча.

ПСЖ изведнъж се разбърза, но в 92-ата минута Жуфре удари напречната греда след нов фаул срещу Диабате пред наказателното поле.

Веднага в следващата атака Пасторе центрира отдясно и Блес Матюиди с глава обърна в десния ъгъл – 3:2, голяма радост за ПСЖ, а играчите на Метц изпопадаха по терена, проклинайки късмета си.

ПСЖ и Монако имат по 77 точки на върха, но Монако е с мач по-малко. Третият Ница е със 73. Метц си остава 15-ти с 36 и се бори за оцеляване.