Лестър се бори мъжки, но приказката стигна своя край (СНИМКИ+ВИДЕО)

Атлетико Мадрид завърши 1:1 в Англия и успя да се класира за 1/2-финалите

Английският шампион Лестър отпадна на 1/4-финалната фаза на Шампионската лига, след като на реванша срещу Атлетико Мадрид завърши 1:1 на "Кинг Пауър Стейдиъм", а първата среща в Мадрид бе 1:0 в полза на "дюшекчиите".

Така приказката на "лисиците" в най-авторитетния клубен турнир приключи, но всички фенове на отбора трябва да бъдат доволни от начина, по който тимът напуска надпреварата.

Първите 10 минути на двубоя предложиха доста интересен и бърз футбол и от двата отбора, като атаките се редяха една след друга. Малко след това Алетико успя да покаже по-добра игра и задържаха повече топката.

В 21-та минута Марез имаше много добър шанс за гол, който проби от крилото към центъра и намери Джейми Варди, който подаде към Оказаки, но той не успя да засече добре топката. В следващите минути Марез и Варди комбинираха много добре, но до гол не се стигна.

Той падна във врата на Лестър в 26-та минута, когато Марко Сау успя да се разпише с глава след центриране на Фелипе Луиш, оставяйки Шмайхел безпомощен.

В 40-та минута Атлетико можеше да удвои преднината си, но удар на Караско беше избит със сетни сили от стража на Лестър.

Пет минути след почивката Гризман напредна в наказателното поле и подаде към Караско, който падна след сблъсък с Марк Олбрайтън, но Джанлука Роки реши да не дава дузпа. Минута по-късно влезлият като смяна Бен Чиуел стреля от воле, но ударът му мина над напречната греда.

Малко след като изтче час игра Джейми Варди успя да изравни. Бен Чиуел центрира отляво, топката се отклони от Стефан Савич и се оказа на пътя на връхлитащия Варди. Англичанинът решид а не набляга на силата, а точно насочи кълбото в мрежата.

Малко след това Уйола можеше да изведе „лисиците“ напред, но ударът му бе изчистен пред вратата.

До края на полувремето голът не падна, а статистиката след него бе карсноречива – 16 удара към вратата на Атлетико и 0 към тази на Лестър. Въпреки това „дюшекчиите“ успяха да се класират и вече очакват съперника си на полуфиналите.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини