Правилно ли Ливърпул отказа 114 млн. от Барса за Коутиньо?

21 април 2017 00:32 Васил Костов

С много зор и продължения Юнайтед додрапа до полуфиналите (СНИМКИ+ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед се класира за полуфиналите на Лига Европа. Англичаните се озориха сериозно с Андерлехт, но в крайна сметка стигнаха до победа с 2:1, която бе достатъчна. Двата отбора не успяха да излъчат победител от сблъсъка след общо 180 минути, като се наложи да бъдат изиграни и две продължения по 15 минути. Редовното време завърши при резултат 1:1, какъвто бе и крайният изход от първата среща. В първата допълнителна част гол не падна, но още в началото на втората Рашфорд посече гостите.

Още в 3-ата минута Де Нокер можеше да изненада неприятно Юнайтед. Опорният халф на гостите стреля от сериозна дистанция, но топката премина на сантиметри от напречната греда.

В 10-ата минута Манчестър поведе.

Мхитарян получи в наказателното поле и с удар по земята прокара топката между двама защитници, пращайки я в мрежата за 1:0.Погба можеше да удвои малко по-късно.

Той засече с глава центриране от корнер, но вратарят изби отиващата под гредата му топка. Мартинес прояви класа и секунди след това, след техничен изстрел на Лингард.

В 21-ата минута Андерлехт имаше прекрасна възможност да изравни. Ачеампонг се възползва от грешка в „червената” защита, остана сам срещу вратаря, но стреля встрани от вратата. След нови два пропуска, в 32-ата минута логичното се случи и гостите изравниха. Тилеманс стреля извън наказателното поле, Ромеро успя да докосне топката, колкото да се отбие в напречната греда. Тя обаче попадна у Софиан Хани, който от близко разстояние бе безапелационен за 1:1.