Кой английски клуб ще похарчи най-много за лятна селекция?

21 април 2017 00:38 Виктор Петков

Аякс шокира Шалке с 10 човека след продължения и акостира на 1/2-финалите в ЛЕ (СНИМКИ+ВИДЕО)

Аякс се класира за 1/2-финалите в Лига Европа след изключително драматичен мач на Велтинс Арена, след като загуби с 3:2 от Шалке 04, но с два гола на чужд терен в продълженията пратиха холандците напред след победа с 2:0 в първия мач.

Гостите изиграха по-добро първо полувреме, като първо Хаким Зийеч имаше шанс да отбележи, но ударът му бе спасен, а след това Ник Виргевер също бе близо до гола, но без успех.

След почивката Шалке успя да вдигне темпото и вкара бързи два гола. Първо Леон Горецка откри резултата в 53-та минута, когато бе изведен страхотно в наказателното поле и с хубав удар по диагонала разпечата вратата на Аякс.

Само три минути по-късно Гуидо Бургщалгер удвои аванса на домакинит, след като бе намерен в наказателното поле с центриране отляво и с премерен удар се разписа за 2:0.

В 80-та минута Джоел Велтман получи втори жълт картон и остави холандците в намален състав. Това даде надежда на Шалке да реши всичко в редовното време, но не това не се случи и така мачът влезе в продължения.

Четири минути преди смяната на половините Даниел Калигури успя да отбележи ценното трето попадение във вратата на гостите и изведе тима си напред.

Тъкмо когато всички мислеха, че Аякс няма шанс да се върне в мача с човек по-малко обаче, Ник Виргевер смълча Велтинс Арена, тъй като изравни общия резултат, но отбеляза гол на чужд терен.

В самият край пък Амин Юнес вкара още едно попадение във вратата на Шалке и напълно уби интригата.