Правилно ли Ливърпул отказа 114 млн. от Барса за Коутиньо?

21 април 2017 19:25

Без публика и голове в двубоя на "Лазур" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Нефтохимик и Берое не успяха да си отбележат гол след 90 минути игра на стадион „Лазур” в първия двубой от 29-ия кръг на Първа професионална лига.

Нефтохимик бе наказан за днешния двубой да играе без публика, което може би се отрази и на играта на домакините, но като цяло и пред двете врати липсваха ситуации.

След нулевото реми Нефтохимик е на трето място в плейофната група „B”, докато Берое е вече с 37, на точка зад Пирин (Бл).

През първото полувреме преобладаваха единоборствата, заради което играта се накъсваше начесто и това се отрази и на качеството на продукцията. Нито един от двата тима не показа нужната острота в предни позиции и логично до гол не се стигна.

В 6-ата минута Мариян Огнянов пусна между двама бранители за Венци Христов, който излезе на отлична позиция, но диагоналният му удар по земя бе отклонен решаващо от стража на Берое.

Шанс за заралии се откри в 16-ата минута, когато Мапуку задържа между двама и отклони за включващия се Делич, ударът на хърватина обаче бе отразен от излезлия Янко Георгиев.

С изключение на опит на Ради Кирилов за странична ножица в средата на първата част, гостите не  успяха да създадат нещо повече в предни позиции до почивката.

Ситуацията за домакините бе подобна, като възможност да открие резултата имаше Венци Христов малко преди почивката, отново след пас на Мариян Огнянов, но Перниш показа класа и с плонж улови топката насочена към десния ъгъл.

За съжаление след почивката темпото на игра не се промени, като и двата тима бяха още по-предпазливи в атака.

Последният четвърт час оборотите се вдигнаха, като домакините имаха лек превес при владеенето на топката, но не успяха да материализират превъзходството си и резултатът остана непроменен след 90 минути игра.

Събития

90+2' Край на мача Край на мача!
90' Две минути добавено време.
88' Смяна за състезател излизащ от игра Мапуку е заменен.
88' Смяна за състезател влизащ в игра Последна смяна в мача, влиза Салмикиви.
87' Удар Изстрел на Любомир Божинов над вратата, разочароващо изпълнение.
86' Смяна за състезател влизащ в игра Живко Петков на негово място.
86' Смяна за състезател излизащ от игра Мариян Огнянов е заменен.
86' Фаул в дъгата на пеналта срещу Хазуров, шанс за домакините.
82' Bнимание Пропуск на Почански. Футболистът на Берое получи на границата на вратарското поле, но Илия Миланов се намеси решаващо и отклони в корнер.
80' Смяна за състезател излизащ от игра Излиза Охене.
80' Смяна за състезател влизащ в игра Втора смяна за Берое, Почански в игра.
76' Центриране Хубаво центриране на Галин Иванов, няма обаче кой да засече топката на далечната греда.
71' Мапуку губи елементарно топката, след което извършва нарушение.
68' Смяна за състезател излизащ от игра Яни Пехливанов няма да доиграе двубоя.
68' Смяна за състезател влизащ в игра Любомир Божинов влиза в игра за Нефтохимик.
67' Засада Засада на Мапуку.
66' Удар Изстрел на Зехиров след фаул получи се рикошет и топката бе уловена от вратаря.
61' Смяна за състезател влизащ в игра Зехиров влиза за Берое.
61' Смяна за състезател излизащ от игра Ради Кирилов е заменен.
59' Удар Изстрел на Йордан Йорданов, който обаче минава над целта.
57' Центриране Подаване за Хазуров, Перниш излиза предвидливо и чисти в тъч.
56' Контузия или получаване на медицинска помощ Яни Пехливанов е извън терена и получава лекарска помощ.
51' Смяна за състезател излизащ от игра Заменен е Венци Христов, който сякаш има и болки в левия крак.
51' Смяна за състезател влизащ в игра Първа смяна в мача, влиза Хазуров.
50' Удар Удар на Мапуку блокиран от Илия Миланов.
49' Центриране Центриране на Мапуку, Кирилов се разминава с топката, но футболист на домакините е отклонил в корнер.
46' Начало на мача Начало на второто полувреме!
45+1' Край на мача Край на първата част.
45' Минута добавено време.
44' Bнимание Страхотно спасяване на Перниш! Мариян Огнянов центрира за Венци Христов, който с глава насочи към десния ъгъл, но вратарят на Берое с плонж улови.
37' Центриране Хубав пробив отляво на Венци Христов, но не успя да намери свой съотборник при центрирането от аутлинията.
33' Ранди Онуоха успя да спре Мапуку, преди футболистът на Берое да ненесе удар.
30' Жълт картон Йордан Йорданов получава жълт картон, след като спря опасна атака отганизирана от Като.
29' Жълт картон Жълт картон за Георги Динков.
24' Удар Опит за странична ножица на Ради Кирилов, но не успя да уцели добре кълбото след центриране отдясно на Мапуку.
21' Удар Галин Иванов пробва директен обстрел от фаул, но дистанцията бе прекалено голяма и не затрудни по никакъв начин вратаря.
18' Bнимание Пропуск на гостите! Мапуку задържа между двама бранители и отклони за Делич, но вратарят на Нефтохимик излезе светкавично и блокира удара на нападателя.
16' Грубо нарушение на Мариян Огнянов срещу Кохей Като, но картонът му се размина и бе предупреден само устно от главния рефер.
9' Центриране Отлична игра на Мапуку, но последвалото центриране попадна в обсега на вратаря, който улови.
6' Bнимание Шанс за Венци Христов, но след диагоналния му удар вратарят отклони решаващо в корнер!
1' Начало на мача Начало на двубоя!