Байерн разочарова феновете си с равен на "Алианц Арена" (ВИДЕО)

Битката за оцеляване в елита на Германия става все по-ожесточена

Байерн Мюнхен разочарова феновете си, след като стигна само до реми 2:2 с гостуващия Майнц 05 на "Алианц Арена" в двубой от 30-ия кръг на Бундеслигата. Баварците не показаха обичайната класа, особено през първата част, в която изоставаха с 1:2 в резултата. Тиаго обаче спаси резила с точен изстрел в 73-ата минута за крайното 2:2.

Срещата започна кошмарно за домакините, които след фрапантна грешка на Артуро Видал дадоха възможност на Майнц да поведе в резултата. Чилиецът не успя да спре топката и направи извеждащ пас за Боян Къркич, който се възползва и с точен удар матира Улрих, като и отбеляза първия си гол с екипа на Майнц.

Гостите можеха да поведат с 2:0 след четвърт час игра, но Юзтанли не успя да преодолее вратаря на Байерн, останал сам срещу него.

Минута по-късно пропускът бе наказан, Рибери асистира за десети път през сезона, а Робен пък вкара десетия си гол за сезона.

В края на полувремето гостите отново излязоха напред в резултата след точно изпълнена дузпа от Бросински.

Байерн търсеше неуморно гола след почивката, като натискът даде резултат едва в 73-ата минута, когато Тиаго с техничен удар по земя порази целта за 2:2. Това бе и пети гол за испанеца през сезона, повече от предните три сезона взети заедно (4 попадения).

Майнц успя да удържи финалния щурм на домакините и си тръгна с точка от „Алианц Арена”, като тази точка може да се окаже решаваща за оцеляването на тима в елита.

Хамбургер не успя да пречупи тима на Дармщад, губейки у дома с 1:2, като по този начин пропусна да се отдалечи от зоната на изпадащите, където ситуацията става все по-заплетена. Гостите учудващо постигнаха втора поредна победа и упорито отказват да развеят белия флаг, въпреки че отпадането им от Първа Бундеслига изглежда въпрос на време.

В рамките на две минути през второто полувреме гостите стигнаха до солиден аванс с 2:0. Сулу бе точен в 51-ата, а в 53-ата Плат удвои. В добавеното време Холанд си отбеляза автогол и оформи крайното 1:2.

Дармщад е с 21 точки, като трябва да спечели всеки един от оставащите четири мача до края на редовния сезон, за да има теоретичен шанс за спасение, но всичко зависи и от резултатите на отборите в долната половина на таблицата. Хамбургер  пада позиция надолу и е 15-и с 33 точки.

Инголщад също не се поздрави с успех днес, като у дома загуби с 2:4 от Вердер. Домакините на два пъти повеждаха, но в последните десет минути на двубоя изгубиха инициативата и Вердер обърна резултата в своя полза. Основна заслуга за успеха на гостите имаше Крузе, който наниза и четирите гола в противниковата врата.

Айнтрахт се наложи с 3:1 над друг насочил се към Втора Бундеслига – Аугсбург, и вече е на 8-а позиция с 41 точки. Аугсбург е с 32 точки на 16-о място.

Херта постигна домакински успех с минималното 1:0 над Волфсбург. Точен за столичани бе Ибишевич в 59-ата минута.

Видео от играните срещи може да видите ТУК!